سینی کابل در نظم دادن به کابل کشیهای روکار

سینی و نردبان کابلها جهت مرتب سازی و نظم دادن به کابل کشیهای رو کار مورد استفاده قرار می گیرند که علاوه بر موارد ذکر شده از کابلها و سیم بندی ها در مقابل عوامل مکانیکی محافظت نیز می نمایند. استفاده از سینی  و نردبان باعث سهولت در امر کابل کشی وتعمیر و نگهداری و همچنین طول عمر بیشتر کابلها می شود

تاریخ انتشار: 7ارديبهشت1396

سینی کابل در نظم دادن به کابل کشیهای روکار

سینی و نردبان کابلها جهت مرتب سازی و نظم دادن به کابل کشیهای رو کار مورد استفاده قرار می گیرند که علاوه بر موارد ذکر شده از کابلها و سیم بندی ها در مقابل عوامل مکانیکی محافظت نیز می نمایند. استفاده از سینی  و نردبان باعث سهولت در امر کابل کشی وتعمیر و نگهداری و همچنین طول عمر بیشتر کابلها می شود.

در بعضی از موارد خصوصا زمانهایی که  سینی کشی و کابل کشی  در فضای باز انجام می شود جهت حفاظت تاسیسات در مقابل عوامل جوی،  برروی سینی و نردبانها از درپوش نیز استفاده می گردد .

سینی و نردبانها معمولا در طولهای 2 الی 4 متر ( بر اساس سفارش ) و با عرض و عمقهای مختلف تولید می گردند که در این میان ضخامت ورق انتخاب شده نقش بسزایی در تعیین استحکام اجناس ذکر شده دارد .

جنس ورقهای مصرفی در ساخت این اقلام بر اساس کیفیت به سه دسته زیر تقسیم بندی می گردند

  • ورق های استیل
  • ورق های سیاه با پوشش گالوانیزه گرم
  • ورق های گالوانیزه فابریک
  • جهت مهار کابل ها در سینی ها از پانچای لوبیایی و گرد و در نردبانهای کابل ها از پله های پانچ شده استفاده می گردد و هچنین جهت جدا سازی کابلهای ولتاژ پایین از کابلهای ولتاژ بالا  از جدا کننده ها استفاده می شود

    سینی و نردبانهای کابل در صنایع نیرو گاهی ، نفت، گاز ، پترو شیمی ، معادن ، مجتمع های صنعتی و مراکز عمرانی جزء زیر بناهای اصلی صنعت برق می باشد. که به شکل های گوناگون و ابعاد مختلف در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند.