عایق الکتریکی چیست؟

ک سیستم عایق الکتریکی (EIS) از ترکیبی منحصر به فرد از مواد تشکیل شده است که برای سازگاری شیمیایی هنگام استفاده در دمای حداکثر مشخص تأیید شده است.

تاریخ انتشار: 12آذر1398

عایق الکتریکی چیست؟
راه حل های پیشگیرانه برای خرابی دی الکتریک زودرس

یک سیستم عایق الکتریکی (EIS) از ترکیبی منحصر به فرد از مواد تشکیل شده است که برای سازگاری شیمیایی هنگام استفاده در دمای حداکثر مشخص تأیید شده است. این ترکیبات به گونه ای تنظیم شده اند که سیستم های عایق را برای کاربردهایی مانند موتور ، ترانسفورماتور ، رله و solenoids تشکیل دهند. سیستم های عایق الکتریکی نقش مهمی در ایمنی محصول دارند و اکنون به عنوان یک استاندارد جهانی در حال ظهور هستند.
به طور معمول ، مواد عایق الکتریکی مهندس (EIMs) را بر اساس مقدار شاخص حرارتی نسبی (RTI) مورد نیاز برای رسیدن به هدف محصول یا حداکثر حد دمای دمای داغ انتخاب می کنند. با این حال ، هنگامی که دمای کار به 105 درجه سانتیگراد یا بالاتر برسد ، مواد شیمیایی مواد عایق جداگانه با یکدیگر واکنش نشان می دهند.
به عنوان مثال : هنگامی که سیم پیچ درجه حرارت تا 105 درجه سانتیگراد یا بالاتر بالا می رود ، مواد شیمیایی با یکدیگر واکنش نشان داده و خواص عایق - مانند مقاومت دی الکتریک ، مقاومت در برابر احتراق و مقاومت در برابر شعله - را به ویژه در پوشش عایق سیم های هادی خراب می کنند. . بدتر شدن عملکرد عایق باعث خرابی زودرس محصول یا حتی خطرات الکتریکی / آتش سوزی می شود.
با افزایش سرعت واکنش شیمیایی با درجه حرارت بالاتر ، پوسیدگی غیر منتظره خطر بیشتری را برای تعهدات محصول به همراه خواهد داشت. چنین مسائل سازگاری شیمیایی توسط مدل ها قابل پیش بینی نیست.
مواد عایق پلیمری باید برای آزمایش پلاستیک کامپوننت برای خواصی مانند درجه شعله (UL94 ، UL746) ، مقاومت در برابر قوس (HAI ، CTI) ، مقاومت در برابر احتراق سیم داغ (HWI) و شاخص حرارتی نسبی (RTI) انجام شود.
آزمایش سازگاری شیمیایی (CCT) ، همچنین به عنوان یک آزمایش لوله مهر و موم شناخته می شود ، که 1 تا 3 ماه طول می کشد.
تست پیری حرارتی کامل ، همچنین به عنوان یک آزمایش موتور شناخته می شود ، از یک مدل کلی استفاده می کند که طی 9 تا 12 ماه از چرخه دما ، برق ، لرزش و رطوبت عبور می کند.