مجرا یا سینی کابل؟

در هر نوع نصب الکتریکی ، نوع ساختاری که برای پشتیبانی ، چفت ، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد

تاریخ انتشار: 16آذر1398

مجرا یا سینی کابل؟

در هر نوع نصب الکتریکی ، نوع ساختاری که برای پشتیبانی ، چفت ، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. در این مقاله برخی از دستورالعمل ها و ملاحظات مفید در هنگام تعیین استفاده از سیستم های سینی کابل یا سینی با تأکید بر مقایسه مجرای فولادی با سینی کابل فولادی ارائه شده است .
در هر نوع نصب الکتریکی ، نوع ساختاری که برای پشتیبانی ، چفت ، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. در این مقاله برخی از دستورالعمل ها و ملاحظات مفید در هنگام تعیین استفاده از سیستم های سینی کابل یا سینی کابل - با تأکید بر مقایسه مجرای استیل با سینی کابل فولادی (برای دیدن جدول اینجا را کلیک کنید) ارائه می دهد. اما قبل از غرق شدن به جوانب مثبت و منفی این دو گزینه  بیایید نگاهی بیندازیم که تجارت چگونه بر کاربرد هر دو تأثیر می گذارد.
روند بازار در سال 2004 ، شركت هاي آمريكايي بيش از 2/2 ميليارد دلار مجراي برق و اتصالات را حمل كردند كه شامل انواع مختلف راه هاي راه ، سيم و كابل مي باشد. ارزش ترکیبی محموله های ایالات متحده از کلیه مجراهای فلزی و غیر فلزی بالغ بر 1.7 میلیارد دلار بوده است.
برای اکثر تاسیسات سیم کشی ، مجرای انتخاب اولین انتخاب است. یکی از دلایل این واقعیت این واقعیت است که طیف گسترده ای از انواع طراحی مجرای شامل لوله انتقال فلز سفت و سخت (RMC) ، لوله فلزی برقی (EMT) ، مجرای فلزی متوسط ​​(IMC) ، PVC سفت و سخت ، PVC انعطاف پذیر ، MC انعطاف پذیر (فلز فلزی در آلومینیوم) یا فولاد) ، فولاد مقاوم در برابر خوردگی با روکش مایع است.
براساس گزارشی که توسط گروه فریدونیا ، یک شرکت تحقیقاتی کسب و کار مستقر در کلیولند منتشر شده است ، "تقاضا برای مجرا بطور گسترده ای بین سالهای 1999 تا 2004 کاهش یافت و به 1.7 میلیارد فوت رسید ... تقاضا برای مجرا پیش بینی می شود 1.6٪ در سال به 1.8 میلیارد فوت در سال 2009 برسد ... مجرای فولادی با توجه به هزینه بالاتر مواد و هزینه های نصب شده خود ، همچنان از دست می دهد. "
برای مقایسه ، بازار ایالات متحده برای سینی کابل با کمی بیش از 200 میلیون دلار در فروش سالانه ، بسیار کوچکتر است. با این وجود ، فروش سینی کابل در سالهای اخیر با رشد 25 درصدی در سال 2005 با یک تولید کننده سینی کابل همچنان ادامه داشته است و دیگری اخیراً حاکی از رشد 14 درصدی سالانه بین 1997 و 2004 است.
یکی از عواملی که باعث افزایش علاقه به سینی کابل می شود ، افزایش استفاده تجاری از کابل فلزی (MC) است. به گفته یکی از مدیران اجرایی شرکت تولید کننده سیم و کابل ، "MC در حال تبدیل شدن به محصول مورد نظر برای سیستم های برق سیم کشی تجاری است. محرک اصلی این تغییر سهولت در نصب MC است و در مقایسه با نصب لوله و سیم ، 50٪ صرفه جویی می شود. "