موارد مختلف سیمهای الکتریکی مس در خانه

مس رایج ترین عنصر شیمیایی موجود در خانه است و مخصوصاً برای سیم کشی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، مس مقرون به صرفه است و تقریبا در همه جا یافت می شود.

تاریخ انتشار: 30آذر1398

مس رایج ترین عنصر شیمیایی موجود در خانه است و مخصوصاً برای سیم کشی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، مس مقرون به صرفه است و تقریبا در همه جا یافت می شود.

رسانای خوب برق
یک سیم مسی تقریباً برای هر چیزی که به الکتریسیته در خانه مربوط باشد استفاده می شود زیرا این هادی برق است. خصوصیات فلزی آن سیمها را قادر می سازد جریان الکتریکی بیشتری را از خود عبور دهند. یک سیم مسی جامد به دلیل اینکه از مواد شیمیایی مطلوبی ساخته شده است می تواند در برابر شرایط شدید آب و هوایی مقاومت کند و بیشتر عمر کند. انعطاف پذیری آن باعث می شود طول آن طولانی تر شود و  جای تعجب نیست که بسیاری بگویند که این مطمئن ترین گزینه برای سیم کشی خانه ها است

مقاومت در برابر درجه حرارت شدید:

با توجه به خواص شیمیایی آن ، سیم مسی می تواند جریان را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کند ، حتی اگر درجه حرارت از ولتاژ کم تا بسیار زیاد موج می زند.

مقرون به صرفه:
 سیم مس انتخاب محبوب بسیاری از کارهای مرتبط با برق است و مطمئناً در مقایسه با سایر فلزات بسیار ارزانتر است. خواص انرژی زا آن را با تولید کنندگان لوازم خانگی و مصرف کنندگان گزینه برتر می کند.

سیم الکتریکی مسی در خانه کجاست؟
سیمهای برقی مسی بسیار کار ساده ای هستند و خاصیت رسانایی بالای آنها ، استحکام کششی و مقاومت در برابر خوردگی از ماندگاری طولانی آن اطمینان می دهد. آنها معمولاً در موارد روزمره ، از جمله کابلهای تلفنی یافت می شوند. در اینجا کاربردهای معمولی سیم برق مسی در خانه ذکر شده است:
توزیع برق در خانه
مس رسانای عالی برق است و از این رو سیم کشی الکتریکی ترجیحی برای خطوط انتقال زیرزمینی است. از آنجا که آنها خیلی بزرگ ، حجیم و سنگین نیستند ، آنها می توانند فضای زیادی را ذخیره کنند ، تلفات برق را کاهش دهند و در مقابل دمای کابل نیز مقاومت کنند. برای انتقال نیرو ، آنها می توانند در داخل و خارج از ساختمان نصب شوند. به همین دلیل از سیمهای مسی هم برای تولید نیرو و هم برای انتقال استفاده می شود.
ارتباطات از راه دور
سیم مسی به دلیل خاصیت رسانایی آن ، ماده ای است که معمولاً در ارتباطات از راه دور استفاده می شود. همه چیز از زمان بازگشت ماشینهای فکس رایج شد. این به زودی به خطوط تلفن ، چاپگرها ، اسکنرها و غیره تبدیل شد.
تهویه هوا
مس از ضریب انتقال حرارت بالا برخوردار است و آن را تبدیل به مبدل حرارتی فوق العاده ای می کند. بهترین بخش این است که مس به مدت طولانی ادامه می دهد. مس به طور معمول در یک کویل ساخته می شود و در داخل سیستم تهویه هوا استفاده می شود. در حالی که برخی آلومینیوم را ترجیح می دهند ، مس ماندگاری بیشتری دارد و بسیار قوی تر است. علاوه بر این ، هزینه جایگزینی را کاهش می دهد. بنابراین هر زمان که AC به تعمیر و نگهداری و نگهداری نیاز داشته باشد ، دوام کویلهای مس مراقبت را آسانتر و ارزانتر می کند
استفاده درامنیت
در مورد ایمنی ، به ویژه با توجه به دوربین های مدار بسته ، انواع کابل های آنها برای کیفیت بهتر سیگنال به صفحه های مسی و سیم کشی تکیه می کنند ، و اطمینان حاصل می کنند که برای مدت طولانی یکپارچه کار می کند. برای دوربین های مدار بسته ، صفحه مسی به انتقال سریع داده ها کمک می کند. سیمهای مسی عایق همچنین برای اهداف صوتی بهتر استفاده می شوند.
استفاده های دیگر
خیلی ها این را نمی دانند ، اما سیم مسی فقط به اهداف الکتریکی محدود نمی شود. در خانه ، فرد مجبور است مس را نه تنها در سیم کشی ، بلکه به عنوان جواهرات و ظروف نیز پیدا کند. مس ، از آنجایی که تقریباً 100 درصد خالص است ، به دلیل مبارزه با باکتری ها ، قارچ ها و موجودات زنده دیگر شناخته شده است. آنها به عنوان آلرژن عمل می کنند و به طور معمول برای اهداف بهداشتی بخصوص در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند.