تعمییر کابل های آسیب دیده

آسیب کابل به غلاف بیرونی برای کابل های مسن یا تازه نصب شده امری معمول است

تاریخ انتشار: 8دي1398

" تعمیر کابل های آسیب دیده ، کلافهای کابل و کاپشن "

تعمیر کابل
در اوایل سال جاری ، دولت انگلستان از یک برنامه مرحله نهایی برای نیروگاه های دارای ذغال سنگ رونمایی کرد. هیچ واکنشی بزرگ در آنجا وجود ندارد - ذهن خود را به سمت 22 آوریل 2017 بازگردانید.
در این تاریخ تاریخی برای همیشه در خاطرات تحلیلگران انرژی از تندر بلک تا کاموتی ، بریتانیا 24 ساعت رفت بدون آنکه نیروگاه های زغال سنگ خود را برای اولین بار در بیش از 130 سال روشن کند.
سهم نیروگاه از سوخت فسیلی برای اولین بار از سال 1882 به صفر رسید - انگلیس تا سال 2025 100٪ بدون زغال سنگ خواهد بود.
پادشاه زغال سنگ غیرقابل دفاع است و پادشاهان جدید تمیز و سبز UK Power تاجگذاری شده اند. بیل چرخ های سطل ، لطفاً راه را برای تهیه ناخن بسازید.

بنابراین به قرن بیست و یکم خوش آمدید - ما با انرژی کم کربن از جمله باد و تولید انرژی خورشیدی در سبد سوخت های فسیلی و هسته ای موجود در مخلوط منبع برق انگلستان سریعتر سبز می شویم.
علیرغم این چالش های مهندسی پیش روی بشر در ساخت و ساز ، عملکرد و حفظ زیرساخت های سیستم LV HV همچنان باقی است.
بدون نیروی توزیع شده توسط کابل های برقی ، پره های توربین بادی همچنان به عنوان ماشین شاتل مین بی حرکت ایستاده اند.
دشمن مشترک آنها ، خروج توزیع برق مطمئن و قابل اطمینان است و این امر به تمامیت انرژی الکتریکی و نظارت و نگهداری از شرایط کابل بستگی دارد و اطمینان حاصل می شود که سرویس در اثر خرابی کابل مختل نمی شود - سیستم هشدار اولیه از مشکلات احتمالی توان گیرنده کابل است. پوستین یا ژاکت.

غلاف کابل

تعمیر کلاف کابل یا کاپشن
غلاف کابل اولین خط رطوبت ، مکانیکی ، شعله ، آتش ، هیدروکربن و دفاع شیمیایی برای هر کابل است - چه LV (ولتاژ کم) ، MV (ولتاژ متوسط) یا HV (ولتاژ بالا) ، دریایی یا فراساحلی ، زیر زمینی یا زیر زمینی. .
آسیب کابل به غلاف بیرونی برای کابل های مسن یا تازه نصب شده امری معمول است - خواه در طول زندگی عادی یا اعتصاب تصادفی توسط شخص ثالث اجتناب ناپذیر باشد.
اتصاب کابل ها عموماً به دلیل عدم رعایت HSG47 در حین حفاری کابل های زیرزمینی با دستگاه های حفاری مانند JCB ، دستگاه پیگیری یا بیل مکانیکی انجام می شود.
پیمانکاران چند منظوره که نتوانند جدایی بین تاسیسات زیرزمینی (کابل های برقی ، لوله های گاز یا آب) را رعایت کنند اغلب منجر به اعتصاب کابل می شوند. دستگاههای ریخته گری که در جهت کابلهای برق زیرزمینی قرار گرفته اند (اغلب کابلهای اصلی شکل موج یا PILC) نه تنها منجر به از دست رفتن منبع برق بلکه صدمات جدی نیز می شوند.
عدم حفظ و رعایت دقیق سوابق کابل در طی به روز رسانی های نرم افزاری مانند نصب دستگاه زهکشی ، بیشتر بر آسیب کابل اثر می گذارد. در نتیجه ، در صورت اجرای پایبندی جدی به HSG47 ، می توان از اعتصابات کابل LV استفاده کرد.

آسیب کابل - تعمیر کابل LV
راه حل تعمیر کابل
با این وجود می توان با استفاده از آستین های تعمیر کابل کوچک انقباض گرما ، سینی و کت های کابل آسیب دیده را تعمیر و مجدداً در سایت قرار داد - برای یادگیری روند مرحله به مرحله برای بازگرداندن عایق و محافظت برای ترمیم کابل ها و غلاف های آسیب دیده ، فیلم زیر را تماشا کنید.
ویدیو: HellermannTyton RMS - کابل تعمیر آستین برای کابل آسیب دیده
تعمیر: کابل Hellermann Tyton RMS - ویژگی ها و مزایا
    سریع ، ضد رطوبت و تعمیر دائمی کاپشن های کابل و غلاف LV MV HV
    فقط 6 اندازه برای طیف گسترده ای از قطر کابل از 15 میلی متر تا 160 میلی متر
    در 4 طول استاندارد موجود است و همچنین در مدت زمان سفارشی کوچک شدن گرما قابل استفاده است
    کیت RMS برای استفاده با ورق دستورالعمل ، نوار ساینده و پاک کننده کابل آماده استفاده است
    کابل های مقاوم در برابر آب و هوا و هالوژن
    نقاط TCP نشان می دهد که آستین تعمیر به اندازه کافی گرم شده است

تعمیر کابل کشی گرما - هلمنن تایتون
آستین های تعمیر کابل Hellermann Tyton RMS کلاف کت و شلوار کابل کت و شلوار در خارج از قطر 15 تا 160 میلی متر دارند. آستین های بسته بندی شده یک سیستم کابل کشی سریع و صرفه جویی در آب و دائمی هستند - این شامل ترمیم آسیب غلاف های کابل و کاپشن های کابل های LV MV HV است.
آستین به سادگی در اطراف کابل پیچیده شده و با استفاده از بسته شدن کانال ریلی و فولادی در محل نگهداری می شود تا بتواند سریع و ارزان قیمت را برای کابل های آسیب دیده در استو فراهم کند - آستین های تعمیر کابل به ویژه برای تعمیر کابل های طولانی و دفن شده در جایی که می تواند مفید باشد. استفاده از لوله کوچک شده گرما دشوار یا غیرممکن است.
طراحی دور بسته ("تخت") آستین تعمیر کابل امکان تعمیر وسط یا وسط مدار را فراهم می کند بدون اینکه مجبور به قطع اتصال از راه دور مدار کابل در نقطه خاتمه کابل و موقعیت غده کابل شوید.
گرم کردن توسط مشعل گازی ، آستین تعمیر را کوچک کرده و پوشش داخلی چسب را ذوب می کند و در نتیجه ترمیم ضد رطوبت ، عایق بندی و اتصالات محکم می شود. تعمیر غلاف کابل دائمی و ضد آب خواهد بود.
آسیب دیدن غلافهای کابل قرمز کابلهای با ولتاژ بالا 11 کیلو ولت می تواند سریع و سریع انجام شود - به دلیل قرار گرفتن در معرض گازها و انتشار گازهای گلخانه ای از سیستم های اگزوز ژنراتور دیزل ، می توان از غلافهای کابل بیشتر تخریب شد و با تعمیر آستین کوچک شدن گرما می توان از این امر جلوگیری کرد.
آستین کوچک گرما را به دور کابل آسیب دیده بپوشانید. کانال بسته شدن فولاد را روی پروفایل های آستین نصب کنید و قبل از استفاده از گرما ، آستین کوچک شده گرما را روی قسمت آسیب دیده قرار دهید.

  برخی نکات مربوط به نصب هنگام تعمیر کابل های آسیب دیده
    برای اطمینان از آب بندی عالی از کوچک شدن گرما بر روی ژاکت کابل ، از نوار پارچه ساینده برای سفت شدن ژاکت غلاف کابل استفاده کنید
    آستین انقباض حرارتی را دور کابل ببندید و کانال بسته شدن استیل را روی پروفایل های بلند آستین کوچک شده گرما نصب کنید و آستین تعمیر را روی قسمت آسیب کابل قرار دهید.
    از نوک شعله زرد یک مشعل پروپان کوچک شده برای گرم کردن استفاده کنید - ابتدا حدود نیم دقیقه از گرم کردن ناحیه کانال فلزی شروع کنید
    شروع به کوچک کردن آستین در مرکز کنید و شعله را در همه طرف آستین کابل کار کنید تا گرما یکنواخت اعمال شود.
    شعله گرمایش را به طور مداوم در حال حرکت نگه دارید تا از کابل سوزاننده جلوگیری کنید - بعد از اینکه قسمت مرکزی کار را کوچک کرد مشعل را تا یک انتهای آستین کوچک کردن گرما و سپس به انتهای مخالف
    هنگام انتخاب آستین های تعمیر کابل ، طول آستین را انتخاب کنید به طوری که کابل در کنار منطقه آسیب دیده حداقل 40 میلی متر طول آستین کوچک شده گرما را پوشانده باشد

آستین های تعمیر کابل گرما کوچک برای کابل های آسیب دیده
تعمیرات کابل دریایی
کیتهای تعمیر کابل معمولاً برای ترمیم کابلهای خارج از ساحل و جلوگیری از اثرات خوردگی سیمهای فلزی بافته یا سیم زرهی استفاده می شوند که می توانند به سرعت در شرایط مرطوب زنگ بزنند و با قرار گرفتن در معرض آب نمک نمکی ، چلپ چلوپ یا غوطه وری تسریع کنند.
کابل های قابل انعطاف و ردیابی برای تجهیزات ROV و سیستم های پمپ دریایی می توانند با استفاده از اتصالات کابل قابل حمل 3M Scotchcast که انعطاف پذیر هستند ، مقاوم در برابر شعله با رزین های مقاوم در برابر آب دریایی سازگار با EPR ، نئوپرن ، هیپالون ، PVC و روکش کابل نیتریل ، انشعاب ، متصل یا تعمیر شوند.
بین نوع روش نگهداری کابل و خرابی غیرمترقبه علت مستقیم وجود دارد.
نظارت دقیق بر وضعیت کابل باعث قطع خرابی بدون برنامه ریزی در ساحل یا خارج از ساحل می شود - رویکرد پیش بینی نگهداری بهتر از نگهداری روزمره یا پیشگیری است و این نتیجه PANIC واکنشی را در نتیجه "نشستن و صبر کردن" برانگیخته است.
کابل های دریایی در معرض محیط های عملیاتی شدید و مداوم قرار دارند - این شامل افراط دما ، استرس مکانیکی ، مواد شیمیایی گازی ، هیدروکربن ها ، گل حفاری و جوهای دریایی است. به ذکر هوای و در مورد اتمسفرهای بالقوه انفجاری که "گرم کار" از آن جلوگیری می شود ، چه بگویم. با وجود شعله های برهنه و گازهای قابل اشتعال نمی توان تعمیرات کابل انقباض حرارتی را با اطمینان انجام داد.
در این مثال می توانید از مطالعه وبلاگ قبلی ما در مورد تعمیر و اتصال کابل ها در مناطق خطرناک مطابق با دستورالعمل ATEX بهره مند شوید.
 
کابل را تعمیر کنید یا تعویض کنید؟
پاسخ به مخارج هزینه
قیمت جهانی نفت در حال غوطه ور شدن ناگزیر فشار نزولی بر حاشیه های عملیاتی را به وجود می آورد و به نوبه خود اپراتورها دیکته می کنند که کار تعمیر و نگهداری با کمترین هزینه ممکن انجام می شود.
مکالمه بزرگ بین اپراتورهای دریای شمال ، تنظیم کننده های ملی و کارشناسان صنعت در سالهای اخیر با کاهش روند کارآیی تولید ، درآمدهای از دست رفته و سؤالات مربوط به پایداری طولانی مدت عملیات نفت و گاز ، به دلیل ادامه روند افزایش هزینه ها در یکی از بالغ ترین مناطق دریایی جهان.
تعمیر و نگهداری پیشگیرانه معمولاً "سایش و پارگی" را در تاسیسات کابل تشخیص می دهد و بسته به شرایط جایگزین ، تعمیر یا در بدترین حالت سناریوها به یکدیگر متصل می شوند.
روند سخت شدن به سمت "کاهش هزینه" معمولاً تركیبی را در مناطق جیب تخریب كابل ایجاد می كند و برای تكمیل مدارها به عنوان بخشی از مفهوم كامل تر مراقبت و تعمیر كابل مقیاس نمی یابد.
به گفته اداره اطلاعات انرژی ، قیمت نفت بین سالهای 2015 و 2014 تقریباً 50٪ کاهش یافته است و میانگین آن 52 دلار در هر بشکه در سال 2015 در مقایسه با 99 دلار در سال 2014 است.

تعمیرات کابل دریایی

سیستم های استخراج چاه پایین برای تولید نفت خام بسیار حیاتی هستند.
قابلیت اطمینان سیستم های پمپ چاه برقی به طور مستقیم به عملکرد منبع تغذیه برق و یکپارچگی کابل از طریق چاه ، کابل برق ، اتصالات کابل ، خاتمه و تجهیزات مربوط به آن مانند پمپ و موتور بستگی دارد.
زمان قطع برنامه ریزی دارایی های اساسی ناشی از قطع برق خارج از کشور در بخش نفت و گاز به عنوان نتیجه نظارت بر تعمیر و نگهداری نیاز به مداخله سریع و ترمیم برق با کمترین هزینه ممکن دارد.
بازدیدهای مالی به خط پایین در نتیجه قطع برق کابلهای ناشی از عدم ترمیم کابلهای آسیب دیده شامل هزینه تعمیر (قابل محاسبه) و همچنین هزینه های متعاقب و غالباً پنهان مربوط به تولیدات گمشده یا معوق (اغلب غیر قابل محاسبه) می باشد.
آستینهای تعمیر کابل انقباض گرما یک راه حل کم هزینه و ساده برای نصب و استفاده از مشکلات کابل آسیب دیده را فراهم می کنند.
اگر نیروی الکتریکی خون حیات یک سکوی دریایی باشد ، پس کابل باید شریان اصلی باشد.
در صورت غفلت از کابل های آسیب دیده اضافه کاری منجر به خرابی کابل می شود.