واقعیت زندگی بدون برق

از بین بردن برق به معنای تجدید نظر در کل روز خود و برنامه ریزی برای چگونگی کارکردن بدون وسیله ای برای وصل کردن چیزی در آن است

تاریخ انتشار: 8دي1398

" زندگی بدون برق "

از بین بردن برق به معنای تجدید نظر در کل روز خود و برنامه ریزی برای چگونگی کارکردن بدون وسیله ای برای وصل کردن چیزی در آن است.
ما در حال جستجوی منابع انرژی جایگزین هستیم ، زندگی در شبکه و زندگی بدون برق ما را تحت تأثیر قرار می دهد تا فکر کنیم آیا می توان بدون برق زندگی کرد؟
زندگی بدون برق ممکن است به آسانی ممکن باشد که فکر می کنید آسان نیست و متوجه نیستید که چه تعداد از اقلام خانه شما برای کارکرد به آن متکی است. فن آوری های مدیریت برق بسیاری از موارد مانند گرما ، غذا ، آب ، حمل و نقل ، انرژی  سرگرمی و ارتباطات را برای ما فراهم می کنند.
برق به ما این امکان را می دهد تا فن آوری را که هر روز از آن استفاده می کنیم ، نیرو بگیریم. اگر قصد دارید بدون برق زندگی کنید ، دیگر قادر نخواهید بود که بخاری مرکزی را در خانه خود روشن کنید ، از توالت استفاده کنید ، مواد غذایی را در یخچال و فریزر خود نگه دارید یا آب جاری تمیز داشته باشید.
با وجود زنده ماندن هزاران سال بدون آن قبل از آن ، ما به این نتیجه رسیدیم كه وظایف روزمره خود را انجام دهیم و زندگی خود را در اطراف آن بنا كرده ایم. ما آنقدر به توان الکتریکی متکی هستیم که اگر دیگر منبع تغذیه منظمی نداشته باشید ، برای بسیاری از آنها شوک خواهد بود.
برخی افراد ترجیح می دهند به انرژی الکتریکی متکی نباشند و از یک روش زندگی خارج از شبکه تصمیم بگیرند و از منابع جایگزین انرژی برای توان خود استفاده کنند. سالها بود که آنها با شیوه زندگی متفاوت و افراطی به عنوان جنگجویان سازگار با محیط زیست و غالباً غیر عادی قلمداد می شدند اما برای خیلی ها تبدیل به یک انتخاب محبوب می شود.
سپس کسانی هستند که به هیچ وجه بدون برق زندگی و زنده مانده اند. گزارش سال 2010 نشان داد كه در حال حاضر 1.2 میلیارد نفر در سراسر جهان وجود دارند كه دسترسی به برق ندارند. این 17٪ از جمعیت جهانی است که در تاریکی زندگی می کنند. بخش قابل توجهی از این افراد در جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و حتی 173 میلیون نفر در مناطق شهری زندگی می کنند.
 
چگونه نبود برق بر شما تأثیر نمی گذارد

هر ساله هزاران خانواده به دلیل بروز بلایای طبیعی ، آب و هوای بد و یا خطای خط برق ، قطع برق را تجربه می کنند. طوفان کوچک که به یک خط برق آسیب می رساند می تواند به معنای قطع برق صدها خانواده و صاحبان خانه باشد و باعث ایجاد اختلال در امور روزمره آنها شود.

بنابراین چگونه عدم  وجود برق شما را تحت تأثیر قرار می دهد؟

متوجه خواهید شد که نمی توانید چراغ خانه را روشن کنید و روشنایی خیابانی محدودی در دسترس است. با داشتن شبهای تاریک و نوری برای هدایت مسیر برای ما ، بسیاری از اهداف آسیب پذیر را به وجود می آورد.
نیرویی برای استفاده از یخچال یا فریزر شما وجود نخواهد داشت ، خطوط تلفن کم می شوند و سیگنال تلفن از بین می رود. با کم شدن باتری ، تلفنهای همراه شما بی فایده خواهد بود و گزینه ای برای شارژ مجدد وجود ندارد. گرمایش مرکزی گاز شما کار نمی کند و تأمین آب شما به زودی پمپاژ آب تمیز را متوقف می کند.
بعضی اوقات برای بعضی افراد درک زیادی می کند که بدون برق فقط اینترنت و Wi-Fi نیستند که تحت تأثیر قرار بگیرند ، این بدان معنا نیست که هیچ دستگاه پول نقد ، آسانسور ، قدرت برای ادامه کارخانه ها و پمپ بنزین وجود ندارد. همانطور که می دانیم به عنوان پایان عادی دیده می شود.
دو مورد مهم در زندگی ما نیاز به گرمایش و آب دارد و بدون برق ، این هر دو به خطر می افتد. گرمایش مرکزی گاز در خانه های ما با کنترل های برقی و سیستم های گردش و پمپ کار می کند. سیستم های آب وابسته به سیستم ها و پمپ های برقی هستند ، بنابراین حتی اگر هنوز آب در خانه شما قابل دسترسی باشد ، شما هنوز هم باید آن را قبل از نوشیدن تصفیه کنید.
در یک نظرسنجی مشخص شد که 50٪ از مردم گفته اند که نمی توانند بیش از 2 هفته بدون برق زنده بمانند و وابستگی ما به قدرت در دسترس را اثبات می کنند. از میان افراد نظرسنجی ، 75 درصد تعجب آور پیش بینی می کردند که طی دو ماه آنها مرده باشند.
همه ما به نوعی وابسته به برق هستیم و وقتی این لوکس از ما گرفته شود ، ما بسیار آسیب پذیر هستیم. این تنها با معرفی پیشرفت های فناوری جدید بدتر می شود و اینترنت بهتر می شود. اما گزینه های دیگر چیست؟ چه کارهایی می توانیم بدون برق انجام دهیم؟