چرا سینی کابل؟

به دلیل ارائه سیستم سیم کشی سینی کابل و راه های قابل انعطاف برای صرفه جویی در حال حاضر و بعد

تاریخ انتشار: 9دي1398

چرا سینی کابل؟
به دلیل ارائه سیستم سیم کشی سینی کابل و راه های قابل انعطاف برای صرفه جویی در حال حاضر و بعد
تعداد زیادی از مهندسان برق در مورد سیستم های سیم کشی دانش محدودی دارند. تمایل مهندسان برای جلوگیری از درگیر شدن در جزئیات سیستم های سیم کشی ، انتخاب و طراحی سیستم سیم کشی را به مجریان سازنده طراحان واگذار کرده است. برای نصب سیستم در هر صورت باید تصمیمات خاصی اتخاذ شود و این تصمیمات باید در زنجیره طراحی و فعالیتهای ساختمانی گرفته شود که حداکثر تأثیر آن با کمترین هزینه ممکن باشد. عدم تصمیم گیری در مورد طراحی می تواند منجر به افزایش هزینه ها و سیستم های سیم کشی با برنامه های آینده مالک نباشد. در اوایل زندگی طراحی پروژه ، بایدها و نبایدهای سیستم های مختلف سیم کشی قابل اجرا به طور عینی با جزئیات مورد ارزیابی قرار می گیرند. متأسفانه ، چنین ارزیابی هایی اغلب به دلیل زمان و پول درگیر نمی شوند.
مهم است که بدانیم که این ارزیابی های اولیه مهم هستند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند. ارزیابی باید شامل ایمنی ، قابلیت اطمینان ، فضا و هزینه مورد نیاز پروژه باشد. بسیاری از سیستمهای سیم کشی برق و صنعتی دارای هزینه های اولیه سرمایه اولیه ، قطع برق غیرضروری هستند و به تعمیر و نگهداری بیش از حد احتیاج دارند. علاوه بر این ، سیستم سیم کشی ممکن است ویژگی هایی را برای استفاده در محل های مختلف به راحتی در سیستم تعویض و سیستمهای اضافی نداشته باشد و یا حداکثر درجه ایمنی را برای پرسنل و امکانات فراهم کند.
سیستم های سیم کشی سینی کابل زمانی که در برابر سیستم های سیم کشی معادل متعارف از نظر ایمنی ، قابلیت اطمینان ، فضا و هزینه ارزیابی می شوند ، سیستم سیم کشی ترجیحی هستند. برای ارزیابی صحیح سیستم سیم کشی قابل حمل در مقابل سیستم سیم کشی مجرایی ، یک مهندس باید از نصب آنها و ویژگی های سیستم آگاهی داشته باشد.
مزایای نصب سینی کابل در پاراگرافهای زیر توضیح داده شده است.
• ویژگی های ایمنی
• قابل اعتماد بودن
• صرفه جویی در هزینه
• صرفه جویی در هزینه
• طراحی پس انداز هزینه
• هزینه صرفه جویی در مواد
• هزینه نصب و پس انداز زمان
• پس انداز تعمیر و نگهداری
ویژگی های ایمنی کابل کابل (سیم کابل) دارای سیم کشی کابل مهندسی شده و نصب شده به درستی فراهم می کند برخی از ویژگی های ایمنی بسیار مطلوب که با سیستم سیم کشی قابل دسترسی نیستند.
• کابل های سینی مسیر قابل توجهی را برای انتقال مجرای گازهای خورنده ، انفجاری یا سمی فراهم نمی کنند. انفجارهایی در تأسیسات غیرمترقبه وجود داشته است که در آن سیستم های مجرا (a) قرار داشت
پیوند در زنجیره حوادثی که شرایط انفجارها را ایجاد می کند. این انفجارها با یک سیستم سیم کشی سینی کابل انتقال رطوبت یا گاز تا زمانی که انفجار یا فشار ناگهانی باعث افزایش جای آنها نشوند ، محکم نمی شوند ، در محفظه قرار می گیرند. نمونه ای بسیار خوب از مکانهایی است که مواد منفجره در آن سفر کرده اند ، هرچند دویست فوت طول با یک مهر و موم در آن است. پست فرعی تخریب شد ، نیروی زمینی کشته شد و یک اپراتور به شدت سوخته بود. یک کارخانه شیمیایی در نیوجرسی در یکی از اتاق های آنتروترول که در یک حادثه مشابه مشابه تخریب شده بود ، مقاصد ساختمانی و تجهیزات الکتریکی داشت.
• علاوه بر گازهای انفجاری ، گازهای خورنده و آندوکسیک از تجهیزات شیمیایی گیاهان در قسمت عبور کانالها به تجهیزات یا اتاقهای کنترل که پرسنل کارخانه و تجهیزات حساس در معرض این گازها قرار دارند ، در کانالهایی که تجهیزات سینی کابل دارند استفاده می شود. هادی مطابق با NECبخش های 392.60 (A) و 392.60 (B) ، اجزای سیستم انتقال مواد زمینی خود را به بازرسی دفاعی و همچنین بررسی های پیوستگی الکتریکی وام می دهند.
 
سینی کابل DEPENDABILITYA به طور صحیح سیستم سینی کابل  طراحی و نصب شده با انواع کابل مناسب ، یک سیستم سیم کشی از قابلیت اطمینان فوق العاده برای سیستم های کنترل ، ارتباط ، دستیابی به داده ها ، ابزار دقیق و قدرت را فراهم می کند. قابلیت اطمینان سیستم های سیم کشی کابل با سابقه 50 ساله عملکرد عالی • ثابت شده است.
• سیستم های سیم کشی سینی کابل دارای یک رتبه عالی برای خدمات قابل اعتماد در صنعت هستند. این سیستم متداول سیم کشی صنعتی در اروپا است. سیستم های فرآیند ناپیوسته ، یک سیستم نقص الکتریکی می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد و مشکلات ایمنی پردازش جدی را برای تأسیسات ، شخص ملی آن ، مردم در جوامع اطراف ارائه دهد. سیستم سینی کابل طراحی شده و نصب شده به طور پیش فرض با انواع کابل مناسب ، یک سیستم سیم کشی از قابلیت اطمینان فوق العاده برای پردازنده ها را فراهم می کند.
 
• امکانات تلویزیون مبدا پخش تلویزیونی و استفاده از استودیوی کابل از سینی کابل برای پشتیبانی و مسیریابی حجم زیاد کابل مورد نیاز برای عملیات خود با درجه بالایی از قابلیت اطمینان. انعطاف پذیری سیستم سیم کشی مورد نیاز با سیستم سیم کشی Aconduit غیرممکن خواهد بود.
• تأسیسات بزرگ خرده فروشی و انبار برای پشتیبانی از کابل های ارتباطی داده خود از کابلت استفاده می کنند. این سیستم ها باید به گونه ای قابل اعتماد باشند که خبری از سیستمهای کنترل مداوم موجودی آنها نباشد.
• سیستم های کابل سینی کابل به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است تا از کابل کشی در هر دو اتاق تجاری و صنعتی استفاده شود که در بالای آن و در زیر کفپوش مسیرهای منظمی را به خانه می دهد و از توان عملیاتی پشتیبانی می کند. این نوع نصب ها به درجه اعتبار قابل توجهی نیاز دارند که می توان با استفاده از سیستم های سیم کشی سینی قابل حمل به دست آورد.
 
صرفه جویی در فاصله سینی کابل هنگامی که در مقایسه با یک سیستم سیم کشی مجرا ، نصب سیستم کابل سینی کابل بی نظیر فضای کمتری را می طلبد .افزایش اندازه یک سازه یا یک سیستم پشتیبانی برای رسیدگی به یک سیستم سیم کشی با ولتاژ فضا با فشار بالا غیر ضروری است که با انتخاب یک از این مشکل می توان جلوگیری کرد سیستم سیم کشی سینی کابل
• امکاناتی با سیستم های سیم کشی با چگالی بالا که به کنترل ، ابزار دقیق ، انتقال داده و سیم کشی شعبه اختصاص داده شده است ، انتخاب سیستم سیمی کابل یا سیستم های سیم کشی را دارند. یک سیستم سیم کشی معمولاً انتخاب ضعیفی است زیرا بانک های بزرگ رسانا به فضای قابل توجهی نیاز دارند و با سایر سیستم ها و تجهیزات رقابت می کنند. انتخاب سیستم سیم کشی کابل کابل این مشکل را به شدت کاهش می دهد .
• مؤسسات مالی با نصب رایانه های بزرگ دارای سیستم های سیم کشی با چگالی بالا در زیر کف و یا در مناطقی از جنس پلن بالا هستند که به بهترین وجه توسط سیستم های کابل کشی سینی کابل استفاده می شوند.
• امکانات فرودگاهی دارای سیستم های کابل کابل گسترده ای هستند تا بتوانند گسترش یابد. نیازهای صنعت خط.
• سینی کابل به دلیل نیاز به مسیریابی بیشتر و بیشتر کابل ها در فضای بی فایده با هزینه کمتری در بسیاری از امکانات استفاده می شود.
• به استثنای هادی ها ، هزینه سینی های کابل ، ساپورت ها و مواد دیگر باعث افزایش حداکثر 80٪ نسبت به هزینه اجناس ، تکیه گاه ها ، جعبه های کشش و مواد متفرقه می شود. یک سینی کابل با عرض 18 اینچ مساحت مجاز 21 اینچ مربع است. برای بدست آوردن این سطح پر از مجاز 7 تا 3 اینچ لازم است (7 2. 2.95 اینچ = 20 hes 65 اینچ مربع).
• هزینه 600 ولت کابل چند عایق عایق بندی شده با ولتاژ برای استفاده در سینی کابل بیشتر از هزینه 6000 ولتاژ انعطاف پذیر جداگانه است. در مجرا. دیفرانسیل هزینه بستگی به سیستم های عایق ، مواد ژاکت و ساخت کابل دارد.
• برای برخی از بارهای الکتریکی ، هادی های موازی در مجرا نصب می شوند و مجراها باید از آن استفاده شود. اگر این مدارها در کابلیت نصب شده باشند ، از آنجایی که هادی موازی فاکتورهای انتقال دهنده به سه کابل هادی یا هادی منفرد در سینی کابل اعمال نشود ، نیازی به افزایش اندازه های رسانا نیست.
کابلهای سینی چند ولته عایق بندی شده با ولتاژ معمولی 300 ولتی (ITC) و سینی های قابل حمل محدود (PLTC) برای هر دو سینی کابل و سیستم های سیم کشی متعارف یکسان هستند. این مورد برای مدارهای ابزار دقیق ، مدارهای سیگنال دیجیتال سطح پایین ، مدارهای ورودی آنالوگ / خروجی (I / O) و غیره اعمال می شود. سایر نصب های کابل دیگری نیز وجود دارند که نیاز به کابل هزینه بالاتر از نصب مجرای متعادل دارند. چنین نصبهایی به مناطقی محدود می شوند که میزان انتشار دود کم و / یا پرتابه کم از کابل های ITC یا PLTC استفاده شود.
• بانک های مجاری معمولاً نیاز به حمایت های قدرت بیشتر و بیشتر از سینی های کابل دارند. مجراهای فلزی سفت و سخت 3 اینچ و بلبرینگ تنها اندازه هایی است که از 20 فوت استفاده می شود.
• اگر عرض سینی کابل 6 اینچ افزایش یابد ، افزایش هزینه سینی کابل نیز کمتر از 10 درصد است. این امر به طور اساسی ظرفیت سیم کشی سینی کابل را برای حداقل هزینه اضافی افزایش می دهد. دستیابی به چنین ظرفیت افزایشی برای یک سیستم سیم کشی بسیار کانونی خواهد بود.