صرفه جویی در هزینه و زمان نصب کابلها

بسته به پیچیدگی و بزرگی سیستم سیم کشی ، کل هزینه صرفه جویی در نصب اولیه (نیروی کار ، تجهیزات و مواد) ممکن است

تاریخ انتشار: 10دي1398

" صرفه جویی در هزینه و زمان نصب کابلها "
 
•  بسته به پیچیدگی و بزرگی سیستم سیم کشی ، کل هزینه صرفه جویی در نصب اولیه (نیروی کار ، تجهیزات و مواد) ممکن است برای سیستم سیم کشی کابل کابل بیش از یک سیستم رسانا باشد. هنگامی که بانک های مجرای قابل نصب برای نصب وجود داشته باشد که بیش از 100 فوت طول داشته باشد و از چهار یا بیشتر مجرای 2 اینچی یا 12 یا بیشتر وسایل کوچک تشکیل شده باشد ، پس انداز هزینه کار به دست آمده با استفاده از سیستم های کابل کابلریت بسیار قابل توجه است.
•  بسیاری از اجزای فردی دیگر درگیر هستند. نصب یک سیستم رسانا و رسانا های آن با نصب سیستم سینی کابل  و کابل ها را نصب می کند. این امر باعث می شود تا مقادیر قابل توجهی از وسایل مجرا در مقابل مقادیر اندک موارد سینی قابل حمل برای همان ظرفیت سیم کشی استفاده شود.
•  هرچه ارتفاع سیستم سیم کشی بالاتر باشد ، تعداد اجزای مورد نیاز برای تکمیل نصب مهم است. بسیاری از ساعت ها انسان اضافی فقط برای جابجایی اجزای مورد نیاز برای سیستم انتقال مجدد تا محل کار مورد نیاز است.
•  سیستم های سیم کشی به جعبه های کشش یا جعبه های اسپلیک نیاز دارند وقتی معادل بیش از 360 درجه درجه خم در یک اجرا وجود دارد. برای هادی های بزرگ ، جعبه های مفصل کششی ممکن است بیشتر برای نصب آسانسور نصب کند. • • •  سیستم های سیم کشی سینی کابل نیازی به جعبه های کشش یا جعبه های شکاف ندارند.
نفوذ به دیواره سنگ تراشی با سینی کابل نیاز به سوراخ کوچکتر و کار تعمیر محدود دارد.
 
• به طور معمول به دلیل الزامات NECTable344.30 (B) (B) (2) از لوله های بتونی استفاده می شود. بانک ها بسیار کار سخت و دشوار هستند. اما اگر از آنها استفاده نشود ، نصب غیرقابل توجه خواهد بود. زمان مورد نیاز برای ایجاد یک کنسانتره با یک عدد 3-6 بیش از زمان خم تک سین افزایش می یابد. این روش وقت گیر هنگام حذف سیستم های کابل سینی کابل از بین می رود.
 
• کشیدن هادی برای سیستم های سیم کشی سیمان پیچیده تر و زمان سنج تر از سیستم های سیم کشی کابل است. به طور معمول ، سیم های کششی منفرد برای سیستم های سیم کشی ، مجبور به انتخاب مجدد از چندین بار هستند. برای سیستم های سیم کشی لازم است از محفظه تجهیزات خاتمه به محفظه تجهیزات خاتمه کشیده شود. کابل های سینی که در سینی های کابل نصب می شوند ، لازم نیست که به محفظه های تجهیزات تصرف کشیده شوند.
کابل سینی ممکن است از نزدیکی اولین محفظه خاتمه در طول مسیر سینی کابل تا نزدیکی محفظه خاتمه دوم کشیده شود. سپس ، کابل سینی برای خاتمه در محفظه های کم مصرف قرار می گیرد. برای پروژه هایی که تعداد قابل توجهی از هادی های بزرگ را خاموش می کنند ، این ممکن است یک ویژگی بسیار مطلوب باشد که می تواند ساعت ها از وقت یک برق را صرفه جویی کند. از زمان کشیدن کابل سینی می توان قطع برق غیر ضروری را از بین برد.
ممکن است بدون از بین بردن تجهیزات ساخته شود. برای نصب لوله های انتقال نیرو ، برای نصب پتو ایمنی لاستیکی باید از انرژی لازم استفاده شود ، در غیر این صورت کشش هادی ممکن است در آخر هفته یا در تعطیلات با هزینه های premiumlabor ساخته شود تا از خاموش شدن تولید یا عملیات پردازش پردازش در حین کار عادی جلوگیری شود.
 
• آسیب عایق هادی از جمله موارد ناخوشایند است زیرا در هنگام کشیدن پیوندها می توان از وقفه جلوگیری کرد. پرت شدن هنگامی که سه هادی کنار هم در یک صفحه قرار می گیرند ، گوه زدن به هادی ها است. این ممکن است هنگام کشیدن خم های اطراف پیچ خورده ها ایجاد شود. نود و دو درصد از خرابی های رسانا نتیجه ای از عایق بودن رسانا در هنگام نصب هادی است. بسیاری از ترکیبات متداول مجرای هادی در مقادیر نسبت حساس بحرانی قرار می گیرند. نسبت Criticaljam (J.R. = ID Conduit ID / Conductor OD) از 2.8 تا 3.2 متغیر است. J. R. برای 3 هادی منفرد THHN / THWN 350 عدد هادی KCmil را در یک مجرا 21/2 اینچ عایق خواهد کرد 3.0 (2.469 اینچ / 0.816 اینچ) .در صورت آسیب عایق هادی ، اتفاق می افتد ، هزینه های اضافی و زمان لازم برای تعویض هادی ها لازم است. این در سیستم سیم کشی سینی کابل رخ نمی دهد.
از خدمه برقی کوچکتر ممکن است برای نصب ظرفیت سیم کشی برابر در سینی کابل استفاده شود. این اجازه می دهد تا قدرت قدرت ، سطح اوج و میانگین خدمه تقریباً به همان تعداد برسد ، و سطح تجارب برق مورد نیاز برای نصب سینی کابل پایین تر باشد.
• از آنجا که کار سریعتر به پایان رسید ، فضای کار کمتری با سایر رشته های ساختمانی درگیر است. این امر به ویژه در مورد تثبیت تاسیسات صحیح است و اگر مقادیر قابل توجهی از لوله کشی در پروژه نصب شود.
 
صرفه جویی در تعمیر و نگهداری
 
• یکی از مهمترین ویژگی های کابل سینی این کابل ، این سینی است که به راحتی می توان در سینی های موجود نصب کرد ، اگر فضای در دسترس باشد. سیستم های کابل سینی کابل اضافه کردن یا اصلاحات در سیم کشی را حداقل با اختلال در کارها به صورت کامل ایجاد می کنند. تغییر غیرقابل تصور که در سیستم سیم کشی مورد نیاز است با هزینه کمتر و در زمان کمتر برای سیستم سیم کشی کابل کشی نسبت به سیستم سیم کشی مجرای انجام می شود.
• رطوبت یکی از دلایل اصلی تجهیزات الکتریکی و خرابی مواد است. تنفس در اثر چرخه دمایی موجب می شود که مجراها مقدار نسبتاً وسیعی از رطوبت جمع شود. مجراها سپس این فشار را وارد محفظه های تجهیزات الکتریکی می کنند که در طی یک دوره زمانی باعث خراب شدن سیستم های عایق بندی تجهیزات و خرابی نهایی آنها می شود. همچنین ، رطوبت ممکن است عاملی در عدم خوردگی برخی از اجزای فلزی تجهیزات الکتریکی مهم باشد. مهر و موم های مجرا در جلوگیری از حرکت رطوبت مؤثر نیستند. سیستم های theconduit ممکن است برای کاهش طراحی طراحی شوند.
 
• مشکلات رطوبت اما آن را به طور کامل از بین نبرد. چند طراح وارد جزئیات طراحی لازم برای کاهش اثرات رطوبت در سیستم های مجرا می شوند. کابل های سینی راه رطوبت داخلی را نیز مانند مجاری ارائه نمی دهند.
 
• در صورت بروز آتش سوزی های خارجی در نصب های صنعتی ، آسیب بیشتر به کابل سینی و کابینتراس اغلب به ناحیه تماس شعله به علاوه چند پا در دو طرف قسمت تماس شعله محدود می شود. در چنین آتش سوزی که یک محفظه باند فلزی را احاطه کرده است ، مجرای فولادی یک غرق گرما است و به دلیل فاصله قابل توجهی در مجاورت مجرای لوله ، رسانا می شود. عایق حرارتی ممکن است به مجرای فولادی تبدیل شود و مجرا برای بسیاری از پاها تعویض شود. این اتفاق در یک کارخانه اوهوشیمیایی رخ داده است و مجرای استیل سفت و سخت باید برای 90 متر تعویض شوند. در چنين شرايطي ، ترميم آسيب در برابر آتش سوزی معمولاً براي سيستم سيم آكونديت بيشتر از سينك كابل و سيني كابل خواهد بود. در آتش سوزي كارخانه شيميايي اوهايو تعداد زيادي از سكو هاي كابلي وجود دارد. سیستم های انتقال سیم کابل در دو روز تعمیر شدند. سیستم های انتقال نیرو در شش روز تعمیر شدند و نیاز به معامله با نیروی انسانی بیشتری داشتند.
 
• در صورت بروز حریق خارجی ، مجرای بخار تبدیل شده به اجاق گاز و اجاق گاز می باشد که باعث کاهش خرابی زمان عایق بندی سیستم های عایق رسانا می شود. اگر این مواد مانند اکثر کابل ها دارای PVC باشند ، بخارات کلرید هیدروژن انتهای مجرای اتاق کنترل را به دست می آورد. این دودها برای انتقال الکتریسیته بسیار خورنده هستند. آنها همچنین برای پرسنل خطرناک هستند. برخورد افلام در سیستم سینی کابل باعث نمی شود که بخاری وارد اتاق کنترل شود زیرا هیچ راه مهار برای آنها وجود ندارد. آنها از جو پراكنده خواهند شد. در بيشتر موارد ارزيابي هدفمندي از اين شرايط براي بيشترين سيستم هاي تراكم بالايي نشان داده خواهد شد كه يك سيستم سيم كابلي يك سيستم سيم اتصال به يك سيستم CONDUIT را ارائه مي دهد.
به جز Code MakingPanel 3 ، که نظارت بر ماده 300 را بر عهده دارد ، قابل قبول است. از آنجا که ماده 300 از این کابلهای با ولتاژ کم الزام استثناست و کابل های ارتباطی تحت تأثیر قرار می گیرند. اجماع عمومی این است که کابل رها شده کابل است که به عنوان فاضلاب و اتصالات خاتمه نمی یابد و برای استفاده بعدی با یک برچسب مشخص نمی شود. لطفاً برای مشخصات خاص به هر NEC ماده مراجعه کنید. نیاز به برچسب زدن ، حذف یا تنظیم مجدد کابل های موجود در جاده آزاد راهپیمایی مسدود شده می تواند یک کار وقت گیر و دشوار باشد. بدون اینکه بتوانید کابل ها را به وضوح ببینید و مسیریابی دقیق آنها را در طی یک مرکز انجام دهید ، شناسایی کابل های رها شده بسیار دشوار و گران است. با دسترسی آزاد به سینی کابل ، این تغییرات با سهولت قابل اجرا است. کابل های رها شده بدون مشکل می توانند شناسایی ، علامت گذاری ، تنظیم مجدد یا حذف شوند.