سینی های کابل با نیازهای متغیر سازگار هستند

سیستم های سینی کابل شامل بخش ها و اتصالات وابسته ای هستند که برای پشتیبانی از کابل کشی درون ساختمان

تاریخ انتشار: 13دي1398

سینی های کابل با نیازهای متغیر سازگار هستند
سیستم های سینی کابل شامل بخش ها و اتصالات وابسته ای هستند که برای پشتیبانی از کابل کشی درون ساختمان ، یک سیستم توزیع ساختاری سفت و سخت تشکیل می دهند. سینی های کابل معمولاً به دلیل دسترسی و توانایی آنها برای ایجاد تغییر ، از سیستم های مجرای و راه آهن ترجیح داده می شوند. تغییر کابل ها آسان است زیرا کابل ها می توانند در هر نقطه از سیستم سینی ها را وارد یا خارج کنند. ساخت و ساز باز به شما امکان می دهد ببینید که آیا ظرفیت کافی برای کابل اضافی باقی مانده است و همچنین بازرسی از آن را تسهیل می کند.

تفاوت بین سینی های کابل و راه های مواصلاتی ، به گفته فرانک کاستیل ، معاون رئیس جمهور در شرکت Mono-Systems (Rye Brook، IL) در این است که "راههای مسافرتی به طور کلی بر روی دیوار در اتاقی نصب می شوند که کابل های برق و ارتباطات خاتمه یابد. سینی ها معمولاً از طبقه بالا و یا زیر طبقه بالا هستند اما سیم کشی باز است. از آنها برای توزیع کابل ها از منبع تا نقطه استفاده استفاده می شود.

انتخاب یک سینی کابل
انواع اساسی سینی های کابل موجود کانال ، نردبان ، کف جامد و فرورفتگی است. نسخه های دیگر این طرح های اساسی شامل ساخت و سازهای تک اسپلیت و روباز است. مهندس یا طراح معمولاً نوع سینی کابل را که دارای ویژگی هایی برای متناسب بودن پروژه است ، مشخص می کند. جی برک ، مدیر پروژه در شرکت ارتباطات Sullivan & McLaughlin Group (Quincy ، MA) می گوید: "این به وضعیت و محیط بستگی دارد." "برای مثال ، برای بسته های بزرگتر یا کابل های سنگین تر ، یک سینی نردبان را توصیه می کنم."
سینی کابل نردبان دارای دو ریل جانبی است که توسط اعضای صلیب یا نرده ها به یکدیگر متصل می شوند. این نوع سینی کابل مؤثر است زیرا نرده های نردبان از بالا یا پایین امکان دسترسی آسان به کابل ها را دارند. همچنین این قلابها لنگرهای مناسب را برای اتصال کابلها به وجود می آورند.

کوین اسمیت ، هماهنگ کننده پروژه در سرویس های MTS (Bedford، NH) موافق است که "به طور معمول ، سینی های کابل در محیطی قرار می گیرند که تغییرات همیشه در آن اتفاق می افتد. نوع نردبان یا در یک کمد اصلی توزیع یا میانی توزیع می رود. یا بالاتر از یک سقف ، زیرا این دائمی تر است. "
سینی کابل از طریق ساختاری پیش ساخته تشکیل شده از کف تهویه با ریل های جانبی است. کابل از طریق تهویه پشتیبانی از کابل ها نسبت به نوع نردبان پشتیبانی بیشتری می کند ، اما این پشتیبانی اضافی قابل توجه نیست. یکی از دلایلی که ممکن است سینی کابل را از طریق زیبایی انتخاب کنید - عدم ریزش کابل ها است.

برای نصب کابل های فیبر نوری که در آن افتادن کابل ها ممکن است بر عملکرد سیستم تأثیر بگذارد ، سینی های کابل با سطح جامد (غیر تهویه) ترجیح داده می شوند. با این حال ، دلیل اصلی برای انتخاب سینی های جامد نگرانی در مورد حفاظت از تداخل الکترومغناطیسی / رادیویی با فرکانس یا مدار حساس است. علاوه بر این ، کدهای ساختمان محلی ممکن است در شرایط خاصی به سیستم سینی کابل محصور نیاز داشته باشند. بنابراین ، طراح ممکن است سینی های کابل سطح جامد را که معمولاً دارای روکش هستند ، برای محافظت از آن انتخاب کند.

سینی کابل کانال قسمتی است که دارای یک قطعه پایین است. معمولاً عرض آن از 6 اینچ بیشتر نیست و ممکن است تهویه یا جامد باشد. کاستیل می گوید: "خیلی از سینی کابل کانال استفاده نمی شود." "این چیزی بیش از یک سینی فلزی نیست که می تواند برای تاسیسات کابل بسیار کوچک استفاده شود."
تصمیم به استفاده از سینی های کابل به پروژه بستگی دارد. در جایی که کدهای ساختمانی کابلهای ارتباطی را در فضای سقف معلق بدون مجرا قرار می دهند ، این مسیرها معمولاً از سینی های کابل تشکیل شده اند. روش دیگری که برای مسیریابی کابل تجهیزات به کراس اتصال استفاده می شود ، زیر یک طبقه بلند شده است.

مدیر محصولات فیبر نوری در ADC Telecommunications (مینیاپولیس ، MN) می گوید: "در یک سقف سقوط شده یا زیر یک طبقه بلند ، در بسیاری موارد ، به عنوان فضای هوای پلنوم طبقه بندی می شود." "در یک فضای پلنم استفاده از یک سیستم سینی کابل دارای رده پله وم حائز اهمیت است. همچنین ، نصب کنندگان باید کدهای ساختمان را رعایت کنند. این نوع کابل را برای استفاده در یک سیستم سینی کابل پلنوم باز یا بسته استفاده می کند."

بالای زمین یا زیر کف بلند
سینی های کابل سربار متداول ترین برای کابل تجهیزات جهت یابی به اتصال متقاطع در اتاق های تجهیزات بزرگ است. آنها همچنین ممکن است کابل های ستون فقرات را منتقل کنند. کابل ها نباید به طور مستقیم روی پنل های سقفی استراحت کنند و باید از سقف یا دیوارهای ساختاری با سخت افزاری که بطور خاص برای پشتیبانی از وزن آنها طراحی شده اند ، به حالت تعلیق درآیند. هنگام نصب سینی های کابل ، حتما مکان سینی ها را با سیستم های روشنایی ، کنترل هوا و اطفاء حریق هماهنگ کنید تا سینی ها مانع این کارها نشوند. فضای کافی را  برای نصب و نگهداری کابل ها فراهم کنید.
برخی از مزایای سیستم سینی کابل سقفی این است که روشی انعطاف پذیر برای توزیع کابل ها در ایستگاه های کاری فراهم می کند ، طول کابل ها را می توان به حداقل ممکن نگه داشت ، و کابل کشی را می توان به راحتی تغییر داد و یا اضافه کرد ، با حداقل اختلال . مضرات این است که سیستم های سقفی بیش از سقف های گچ یا اسپلین یا plenums هوای بسته شده غیرقابل دسترسی هستند و کابل ها ممکن است از نواحی الکتریکی یا سیم کشی از تداخل نویز استفاده کنند.
هنگامی که اتاق تجهیزات هر دو تجهیزات رایانه ای و ارتباطی را ارائه می دهد ، ممکن است شما از یک سیستم سینی کابل زیر کف استفاده کنید. با استفاده از این نوع سیستم ، باید از جلوگیری از احتقان کابل اطمینان حاصل کنید ، به اندازه کافی کابل را خاموش کنید و امکان دسترسی به کابل ها را فراهم کنید.
اسمیت می گوید: "ما سینی های کابل را برای استفاده در زیر کف توصیه نمی کنیم زیرا شما واقعاً هیچ گونه محافظتی برای کابل ندارید." "و برای کابل فیبر نوری ، ما ترجیح می دهیم که آن را در قسمت داخلی محصور کنیم."
با این حال ، برخی از تولید کنندگان توصیه می کنند که کابل فیبر نوری باید در سینی های کابل کار شود تا از تنش ، خرد شدن و خم شدن جلوگیری شود. مک ویلیام می گوید: "مهمترین مسئله اطمینان از حفظ شعاع خم برای کابل فیبر نوری در استانداردها است." "آنچه ما توصیه می کنیم این است که شما کابل های فیبر نوری را به دلیل جدا شدن فشار کابل های مس سنگین تر به طور جداگانه مدیریت می کنید."
 
اندازه و ترکیب مواد
مشخصات طراحی معمولاً عرض ، عمق بار و فاصله رند (در صورت نردبان) نوع سینی کابل مورد استفاده را مشخص می کند. عرض یا ارتفاع یک سینی کابل تابعی از تعداد ، اندازه ، فاصله و وزن کابل های داخل سینی است.
سینی ها با عرض 2 تا 42 اینچ در دسترس هستند. با این حال به یاد داشته باشید که با افزایش عرض ، درجه بار تغییر نمی کند - حتی با شش برابر حجم ، یک سینی با عرض 36 اینچ نمی تواند وزن بیشتری را نسبت به یک سینی 6 اینچی با طول داشته باشد. کاستل می گوید: "معمولاً رایج ترین سینی کابل مورد استفاده ، 12 اینچ عرض ، 4 اینچ عمق با فاصله 9 اینچ فاصله دارد."
سینی ها نیز در ارتفاعات مختلف موجود هستند و در صورت مجاز بودن بار ، می توان کابل را در سینی عمیق تر قرار داد. طبق گفته ADC `McWilliams ،" شما می خواهید ارتفاع را به حداقل برسانید و عرض را به حداکثر برسانید ، بنابراین مشکلات ساخت کابل را نخواهید دید. اندازه این سؤال است که چند کابل فیبر نوری را می خواهید داخل کنید.
ترکیب مواد سینی کابل نیز به محیط نصب بستگی دارد ، با این حال ، بیشتر سینی ها از یک فلز مقاوم در برابر خوردگی ، مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته شده اند. بیشترین کاربرد این آلومینیوم به دلیل وزن کم است.
برک می گوید: "ما بسته به محیط ، آلومینیوم یا فولاد را به دلیل استحکام و کد انتخاب می کردیم." "اگر بخواهید زمینی را انجام دهید خوب است ؛ شما نزدیکترین قسمت سینی کابل را زمین می کنید و زمین را ادامه می دهد."
کدهای برقی در بسیاری از شهرها نیاز به استفاده از سینی های کابل و سخت افزار دارند که توسط یک آزمایشگاه آزمایش شخص ثالث (مانند آزمایشگاه های Underwriters) طبقه بندی می شوند تا از این نظر مناسب بودن به عنوان هادی های تجهیزات زمینی مورد استفاده قرار گیرند.
هنگامی که تمام این ویژگی های سینی کابل مشخص شده است ، شما آماده نصب سیستم هستید. اسمیت می گوید: "مهمترین ویژگی مورد نظر ما سهولت نصب است." "به عنوان مثال ، خط تولید باید شامل تمام لوازم جانبی مورد نیاز شما باشد. بدترین اتفاقی که می تواند رخ دهد اینست که شما در یک سایت شغلی قرار می گیرید و یک قسمت کلیدی را از دست نمی دهید. ما در دو شغل کار می کنیم.