کابل های درهم و برهم را از رک یا محوطه سرور خود حذف کنید

مدیریت کابل یکی از مهمترین چالش هایی است که نصاب شبکه و تکنسین های فناوری اطلاعات در اتاق های سرور و مراکز داده با آن روبرو می شوند.

تاریخ انتشار: 14دي1398

کابل های درهم و برهم را از رک یا محوطه سرور خود حذف کنید

 مدیریت کابل یکی از مهمترین چالش هایی است که نصاب شبکه و تکنسین های فناوری اطلاعات در اتاق های سرور و مراکز داده با آن روبرو می شوند. حتی یک جستجوی اینترنتی غلط نمونه های بی شماری از بلایای کابل کشی مرکز داده را به وجود می آورد ، با کابل های شبکه مانند اسپاگتی های کثیف. این راهی نیست که باید باشد.

مقابله با مدیریت کابل رک در حین تنظیم و نصب کابینت های سرور این امکان را برای شما فراهم می کند که گسترش ، پیکربندی و انجام تعمیر و نگهداری آسان بدون نیاز به نگرانی در مورد جدا شدن از کار اشتباه یا پیمایش از طریق کابل های درهم تنیده آسان باشد. مدیران کابل عمودی / افقی و سینی های کابل راه های خوبی برای ایمن ، بسته بندی و مسیریابی کابل های شما هستند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به راحتی قابل دسترسی و شناسایی هستند. و مطمئن باشید که برای بررسی طیف وسیعی از پانل های پچ برای همه کابل های شبکه ، شامل فیبر نوری است.

نوع مختلف مدیریت کابل رک
مدیریت کابل چیز بزرگی است - در غیر این صورت ما در تجارت نخواهیم بود! واقعیت موضوع این است که نگهداری درست از کابل ها یکی از بزرگترین چالش هایی است که هنگام کار با اتاق های سرور و مراکز داده با آن مواجه هستید. داشتن کابلهایی که به طور دورانی پرتاب می شوند باعث می شوند کار شما به یک سردرد غول پیکر تبدیل شود و ذکر نکردن آن می تواند به سیمها آسیب برساند و خطرات دیگری ایجاد کند.

 بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از همان ابتدا کابل هایتان را به درستی تنظیم کنید! اگر به این فکر کنید که چگونه می خواهید کارهای خود را در حین تنظیم و نصب خود مرتب نگه دارید ، این کار هر کاری را که باید انجام دهید بعد از آن بسیار آسان تر می کند. CableOrganizer.com دارای پنج نوع مختلف از ابزارهای مدیریت کابل است که به شما کمک می کند زندگی شما را نابودتر کند! در اینجا هرکدام کمی وجود دارد.

مدیریت کابل افقی
مدیران کابل افقی برای کواکس ، فیبر ، سیم کشی مس ، بند ناف و سایر نیازهای مختلف ایده آل هستند. کابل ها و هر آنچه که شما از آنها استفاده می کنید سرمایه گذاری هایی است که باید از آنها محافظت شود و سازماندهی چیزها مرحله اول باشد. هنگام کار با کابل های پیچیده زیادی ، مجبور خواهید شد که اضافی داشته باشید. انواع مختلفی از مدیران کابل افقی تضمین می کند که آنها مرتب و با خیال راحت از راه صدمه دور نگه داشته شوند.
 
مدیریت کابل عمودی
همانطور که از نام آن برمی آید ، سازمان دهنده های عمودی به جز جهت گیری هایشان مشابه دسته قبلی هستند. آنها برای نگه داری قفسه ها و محوطه ها مناسب هستند. علاوه بر این ، آنها کابل ها را به شکلی نگه می دارند که تضمین می کند جریان هوا هرگز به خطر نمی افتد و همه چیز مرتب و با خیال راحت در محل نگهداری می شود. همچنین ، مدیران عمودی در نهایت با ادغام همه چیز ، فضای اضافی به شما می دهند.

 سیستم های سینی کابل
سینی های کابل به شما امکان می دهد سیم ها را به طور مرتب از مکانی به مکان دیگر ، معمولاً در سقف یا کف اجرا کنید. بسته به نیاز شما ، انواع مختلفی از سیستم های سینی کابل از سیستم های شبیه به سبد وجود دارد که امکان جریان هوای عالی تا سینی های محکم را فراهم می کند که سطح بالایی از محافظت را دارند. نوع مورد نیاز شما نیز تا حد زیادی به جایی بستگی دارد که می خواهید سیم های خود را - در زمین ، در سقف ، یا حتی اگر در یک محیط صنعتی قرار دارید از سقف معلق کنید.
 
پانل های پچ
برای شبکه های datacom و telecom ، پانل های پچ در مجموعه ای از مجموعه های مختلف قرار دارند. تابلو patch در اصل تخته ای است که به شما امکان می دهد سیم ها را در ترکیب های مختلف با تعدادی پریز برق وصل کنید. به همین ترتیب ، همه چیز را به صورت سازمان یافته و متناسب نگه می دارد به طوری که سیم ها در همه جا حل نمی شوند.

 تابلوهای فیبر نوری
درست مانند پانل های پچ معمولی ، این به شما امکان می دهد تا کابل های خود را برای هر برنامه دیگری که نیاز دارید سازماندهی کنید ، اما این ها به طور خاص به کابل های فیبر نوری هدایت می شوند. تنوع مارک های مختلف به شما امکان می دهد تا از مرکز داده یا اتاق سرور خود بهترین استفاده را داشته باشید.