انواع سینی کابل از نظر آلیاژ ساخت

سینی های کابل امروز با ارائه راه حل های سریع ، اقتصادی و انعطاف پذیر برای رفع این مشکلات به یک قسمت ضروری در ساخت و سازهای صنعتی و تجاری تبدیل شده اند. سینی های کابل قادر به پشتیبانی از انواع سیم کشی هستند

تاریخ انتشار: 16دي1398

انواع سینی کابل از نظر آلیاژ ساخت

سینی های کابل امروز با ارائه راه حل های سریع ، اقتصادی و انعطاف پذیر برای رفع این مشکلات به یک قسمت ضروری در ساخت و سازهای صنعتی و تجاری تبدیل شده اند. سینی های کابل قادر به پشتیبانی از انواع سیم کشی هستند:

1. خطوط با ولتاژ بالا

2. کابل های توزیع برق

3. سیم کشی برای ارتباط از راه دور

4. سیم کشی های حساس

5. کابل های نوری

اکثر سیستم های سینی کابل از فلز مقاوم در برابر خوردگی (استیل کم کربن ، استیل ضد زنگ یا آلیاژ آلومینیوم) یا از فلزی با پایان مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شوند .

آلومینیوم :

سینی های کابل ساخته شده از آلومینیوم اکسترود شده اغلب برای نسبت مقاومت به وزن بالا ، مقاومت برتر در برابر برخی از محیط های خورنده و سهولت در نصب استفاده می شوند.آنها همچنین مزایای استفاده از وزن سبک را دارند (تقریباً 50٪ از سینی فلزی).و از آنجا که سینی های کابل آلومینیومی غیر مغناطیسی هستند ، تلفات الکتریکی به حداقل می رسد.

فولاد:

سینی های کابل فولادی از فولادهای با کیفیت ساختاری با استفاده از یک فرایند رول شکل مداوم ساخته می شوند. شکل گیری و اکستروژن باعث افزایش استحکام مکانیکی می شود.مزایای اصلی سینی کابل فولادی استحکام بالا و هزینه کم آن است. معایب آن شامل وزن بالا ، هدایت الکتریکی کم و مقاومت نسبتاً در برابر خوردگی است.

فولاد ضد زنگ:

فولاد ضد زنگ مقاومت در برابر دمای بالا و مقاومت بالا در برابر خوردگی را دارد. فولاد ضد زنگ در دماهای بالا در برابر رنگ و مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی معدنی مقاوم است .مقادیر بالاتر کروم و نیکل و کاهش سطح کربن برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و تسهیل جوش کمک می کند.

انواع سینی های کابل:
سینی های کابل از جنس استیل ، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده با فیبر (FRP) ساخته شده اند و در پنج نوع اساسی در دسترس هستند :
1 . سینی کابل نوع نردبان
2 . سینی کابل پایین جامد
3 . سینی کابل کانال
4 . سینی کابل مش سیم
5 . سینی کابل تک راه