بله به سینی کابل یا نه به سینی کابل؟

برخی از تولید کنندگان سینی کابل طی چند سال افزایش فروش دو رقمی را تجربه کرده اند

تاریخ انتشار: 30دي1398

بله به سینی کابل یا نه به سینی کابل؟

برخی از تولید کنندگان سینی کابل طی چند سال افزایش فروش دو رقمی را تجربه کرده اند ، بنابراین چرا سینی کابل هنوز تنها 10 درصد از بازار مسیر کابل را تشکیل می دهد؟
به گفته چندین تولید کننده عمده ، فروش سینی کابل در سالهای اخیر از رشد شدید برخوردار بوده است. در سال 2006 ، کوپر B-Line افزایش بیش از 25 درصد در فروش سینی کابل را تجربه کرد و در سال 2004 ، Cablofil که در آن زمان متعلق به گروه ICM بود ، از رشد 14 درصدی سالانه در طی هشت سال با 47 میلیون دلار در فروش آمریکای شمالی خبر داد. در این میان ، در طول سه سال گذشته ، تولید کالفان در خط سینی کابل مش سیم خود سالانه 10 تا 15 درصد رشد سالانه را تجربه کرده است. شرکت های دیگری مانند Snake Tray نیز رونق گرفته اند.

وی گفت: "زمان هیجان انگیز برای شرکت در سینی کابل است. راجر جت ، رئیس Snake Tray گفت: فرصت های عالی در همه جا وجود دارد.
تخمین زده می شود که بازار ایالات متحده برای سینی کابل تقریباً 225 میلیون دلار در سال فروش داشته باشد. با این حال ، آن را با بیش از 2 میلیارد دلار فروخته شده از انواع دیگر مسیرها ، از جمله مجرا ، راه آهن و سیم باری ، مقایسه کنید.
براساس گزارشی که توسط گروه فریدونیا ، یک شرکت تحقیقات بازار منتشر شده است و بخش های صنعتی را ردیابی می کند ، "انتظار می رود تقاضای مجرای رشد 1.6 درصد در سال به 1.8 میلیارد فوت در سال 2009 برسد." در مقایسه با مجرا ، سیستم های سینی کابل همچنان توسط دستگاه های مشخص کننده ، نصب کننده ها و کاربران نهایی انتخاب می شوند.
چرا این هست؟

صرفه جویی در وقت و پول یک راه حل برنده و برنده است

هر پیمانکار و سازنده می داند که مهمترین عامل کنترل هزینه ها در بیشتر پروژه های برقی ، کاهش هزینه های نصب شده کلی ، در صورت امکان ، با مهار هزینه های کار است.
مناقصه رقابتی به حداقل رساندن الزامات نیروی کار پروژه با اتخاذ محصولاتی که سریعتر نصب می شوند و روش هایی که به خدمه پیمانکار کمک می کنند سریعتر پروژه ها را کامل کند ، ضروری است. از آنجا که پیمانکاران ، بنگاه های ساختمانی و صاحبان املاک همه می خواهند صرفه جویی در هزینه را ببینند ، تولید کنندگان برق به دلیل نیاز به توسعه و معرفی محصولات جدید که هزینه های نصب شده را پایین می آورند ، مصرف می شوند. بسیاری از ابتکاری ترین محصولات برقی نصب و راه اندازی را کاهش داده و نیروی کار را کاهش می دهد.
 

یک بدنه اثبات شده بر کاهش هزینه ها و مزایای فنی ، مانند شناسایی آسان کابل ، اضافات و حذف ارائه شده توسط یک سیستم سینی کابل به خوبی طراحی شده ، تأکید می کند.
با وجود این مزایا ، استفاده از سینی کابل در ایالات متحده از اعتماد اروپا به سینی کابل عقب مانده است. به نظر می رسد دلیل اصلی این عادت ، مشخص شدن عادات خرید در ایالات متحده است ، که با توجه به جزئی از صنعت غرق در جهت مجرا شکل گرفته است. صادقانه بگویم ، بیشتر برق در طی چندین دهه برنامه های آموزش کارآموزی در معرض یک طرز فکر طرفدار قرار گرفته اند.
 کوپر B-Line گفت: "اگر سینی کابل توسط طراح سیستم مشخص نشده باشد و انتخاب پشتیبانی کابل به اختیار پیمانکار گذاشته شده باشد ، آنها احتمالاً مجرای کابل کشی توزیع برق را انتخاب و نصب می کنند." "این مورد در مورد متخصصان شبکه های داده دات کام نیست."
حال این نکته را به این نکته اضافه کنید که سفارش دادن مجرا ساده تر از سفارش دادن سینی کابل است.
دانا بلک ، معاون اجرایی شرکت PW Industries ، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه در زیر محصولات الکتریکی قرار گرفته اید ، سینی کابل به ملاحظات مکانیکی بیشتری نیاز دارد ، از جمله اینکه چه مقدار وزنی برای یک پایه خطی نیاز به پشتیبانی دارد و همچنین مسافتی که بین نقاط پشتیبانی وجود دارد.
بلک گفت: "سینی کابل به همان سرعتی که ممکن است انتظار داشته باشیم رشد نکرده است زیرا سینی کابل پیچیده تر از مجرا است." سینی کابل به طور معمول موجب صرفه جویی در هزینه های بزرگ می شود و خیلی سریعتر نصب می شود ، اما برای تهیه سیستم سینی کابل به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارد. پیمانکاران همیشه با انواع مختلف سیستم سینی کابل آشنا نیستند ، بنابراین آنها اغلب برای انتخاب بهترین محصول برای برنامه های خود نیاز به راهنمایی فنی دارند. با این حال ، راهنمایی چیزی است که ما همیشه بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهیم. "
باب اسلاگا ، مدیر فروش ملی شرکت تولیدی Chalfant ، گفت: "آینده برای استفاده بیشتر از سینی کابل دلگرم کننده به نظر می رسد." اکنون از بازار استفاده از سینی کابل در بازارهای سنگین تر صنعتی استفاده شده است و ما اکنون در حال انجام اطلاعات بیشتر هستیم. استفاده از سینی کابل در مخابرات و دیتاکوم به راحتی در طی پنج سال گذشته 20 درصد رشد کرده است. در حال حاضر ما شاهد فعالیت برنامه ریزی بیشتری برای ایجاد امکانات جدید برای تولید پتروشیمی ، پالایش ، گاز مایع و سوخت های زیستی هستیم و آینده امیدوار کننده برای رشد صنعتی و نیروگاه ها است.

سینی کابل از NEC تقویت می شود
یکی دیگر از موانع استفاده گسترده تر سینی کابل ، زبان در NEC است که قبلاً استفاده از آن را محدود کرده بود.
Cheatham کوپر B-Line اشاره کرد که چگونه کد تولید کنندگان سینی کابل را ناامید کرده است. یکی از نگرانی های تاریخی در مورد استفاده از سینی کابل ناشی از NEC است. اول از همه ، کد روی قطر یک کابل هادی منفرد متمرکز است با بیان کابل کوچکتر از 1.0 اینچ ، در سینی کابل قابل استفاده نیست. نگرانی اصلی این بود که "شما کابل ها را خرد می کنید" و "آنها گرمای زیادی ایجاد می کنند." دوم ، سینی کابل در اصل محدود بود که فقط در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. " NC 2008 اظهار داشت: "اکنون ، با یک ویرایش اخیر ،" سینی کابل محدود به تجهیزات صنعتی نیست. "
سنت گرایان با استناد به محافظت از کابل برتر توسط سازه های راه آهن بسته ، ساخت و ساز باز سینی کابل را به عنوان یک اشکال ذکر می کنند. با این حال ، این استدلال سینی کابل را از تسلط بر بازار در اروپا حفظ نکرده است ، جایی که بیش از 90 درصد کل سیم کشی و کابل کشی - هم برای توزیع برق و هم برای ارتباطات و کنترل - توسط نوعی سینی کابل پشتیبانی می شود.
در سال 1997 ، IEEE نظرسنجی از متخصصان صنعت برق با عنوان "کابل یا مجرا - چه کسی از آن استفاده می کند و چرا؟" منتشر کرد که در پی روشن کردن "چرا بازار ایالات متحده به سرعت سینی کابل را پذیرفته نیست." گروه ها: پالایشگاه های نفت ، کارخانه های شیمیایی ، کارخانه های خمیر کاغذ و کاغذ ، و مشاوران صنعت در تلاش برای سنجش روندها و ترجیحات آینده در استفاده از سیستم های سینی کابل در مقابل پشتیبانی از سیم کشی.

این بررسی نتایج زیر را یافت:
 

  •  متخصصان موافقت کردند سیستم های سینی کابل هزینه اولیه مواد اولیه کمتری دارند و نسبت به مجرای آن ارزانتر هستند.
  •  متخصصان معتقدند که مجرا محافظت بهتری نسبت به سینی کابل ارائه می دهد.
  •  متخصصان نمی دانستند NEC کابل های فلزی پوشیده شده را در بخش 1 (در زمان گزارش ، این یک تغییر اخیر کد) بود.


بررسی IEEE نتیجه گرفت ، "باید نیروهای محرک را که مردم در این صنعت دنبال می کنند را بررسی کنید: ایمنی ، هزینه و سادگی. ایمنی به طور مداوم در کدها و استانداردها و همچنین تجهیزات تولید و نصب قرار می گیرد. در حالی که اندازه گیری هزینه ها آسان تر است ، اما آنها همیشه اصلی نیروی محرکه ای نیستند که فکر می کنیم آنها هستند. شواهد این امر این است که در حالی که اکثر افراد موافق بودند که سینی کابل مزایای بیشتری نسبت به مجرا دارد ، بسیاری از آمریکایی ها هنوز استفاده از مجرا را ترجیح می دهند. آیا این امر به این دلیل است که محافظت بیشتر محافظت می کند ، یا به دلیل اینکه راحت تر از هر قیمتی استفاده می کنند؟ "

یک دهه پس از بررسی IEEE ، ما هنوز در تلاش هستیم تا به این سؤال پاسخ دهیم. با این حال ، به نظر می رسد با تلاش گسترده ای از سوی تولید کنندگان سینی کابل برای آموزش پیمانکاران در مورد مزایای اقتصادی بزرگ ارائه شده توسط سیستم های سینی کابل ، احتمالاً تعداد کاربران سینی کابل رشد خواهد کرد. نیاز به یک تلاش هماهنگ صنعت سینی کابل برای پشتیبانی از آموزش محصول برای معرفی پیمانکاران ، توزیع کنندگان و مشخصات به فرآیند سفارش انتخاب محصول که یک پروژه سینی کابل صاف و سودآور را فراهم می کند ، بسیار مهم است.