سیم کشی برق -سینی کابل- نحوه سیم کشی اتصالات اتصال به مدارها برای سوکت ها و چراغها

نحوه سیم کشی اتصالات برقی. یک جعبه اتصالی برای اضافه کردن چرخش یا گسترش مدارها و هدایت نیرو به چراغها و سوکت های اضافی استفاده می شود.

تاریخ انتشار: 4بهمن1398

سیم کشی برق -سینی کابل- نحوه سیم کشی اتصالات اتصال به مدارها برای سوکت ها و چراغها
نحوه سیم کشی اتصالات برقی. یک جعبه اتصالی برای اضافه کردن چرخش یا گسترش مدارها و هدایت نیرو به چراغها و سوکت های اضافی استفاده می شود. مشاوره در مورد سیم کشی اتصالات برقی با آسان به دنبال نمودار نمودار اتصال سیم کشی ، از جمله اطلاعات مربوط به جعبه های اتصالی 20 و 30 آمپر. مطمئن باشید از کدام نوع اتصالات اتصال باید برای حلقه های اصلی ، مدارهای شعاعی و مدارهای روشنایی استفاده شود. همچنین شامل نکات ایمنی و اطلاعات مربوط به رفع جعبه های اتصالات و اطمینان از دسترسی آنها می باشد.
با خیال راحت با جعبه های اتصالی کار کنید
قسمت P از مقررات جدید ساختمان می تواند شامل بررسی در مورد مدار اضافی توسط برق های واجد شرایط هنگام فروش خانه شما باشد. این می تواند بر فروش شما تأثیر بگذارد ، شما می توانید قانون را نقض کنید و ممکن است بیمه خانه شما معتبر نباشد. لطفاً کاملاً مطمئن باشید که می دانید چه کاری انجام می دهید و کلیه کارهای خود را توسط یک متخصص برق واجد شرایط بررسی خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که تمام برق را خاموش کرده و مدارهایی که روی آن کار می کنید جدا شده است.

جعبه های اتصالی برای چه مواردی استفاده می شوند؟

از جعبه های اتصال می توان برای اتصال سوکت های اضافی به مدارها ، اضافه کردن نقاط روشنایی ، گسترش مدارها استفاده کرد و به طور کلی آنها راهی برای بدست آوردن نیرو از یک منبع موجود و گرفتن آن در مکانی دیگر هستند. همچنین می توان از آنها برای تعمیر استفاده کرد.
اگر سیم آسیب دیده باشد ، می توان قسمت آسیب دیده را قطع کرد و دو بخش را دوباره با استفاده از جعبه اتصال به هم وصل کرد.
به طور خلاصه ، آنها برای اتصال سیمها یا با خیال راحت از چرخ الکتریکی استفاده می شوند. هر زمان که نیاز به دو یا چند سیم الکتریکی بپیوندید ، باید از جعبه اتصال استفاده کنید. در نتیجه آنها معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند و برای هر کسی که در سیم کشی و برق فعالیت دارد ، بسیار مفید است.
شما ممکن است فکر کنید که اتصالات بلوک همان کار را انجام می دهند و شما درست خواهید بود ، اما آنها بخش های کاملی از سیم کشی را در معرض دید خود قرار می دهند و اگر طول های طولانی آستین محافظ را از سیم جدا کرده باشید ، سیم های زنده لخت می توانند به راحتی در دسترس بوده و باعث شوند. یک خطر آشکار
جعبه های اتصالی این مزیت را دارند زیرا کلیه سیم کشی ها و اتصالات در داخل محوطه محل اتصال قرار گرفته اند و هیچ سیم لختی در معرض لمس و لمس ندارند.
از جعبه های اتصال نیز می توان برای اضافه کردن چراغ و کلید استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به پروژه چراغ و سوئیچ ما مراجعه کنید.
انواع جعبه اتصالات برقی توضیح داده شده است
جعبه های اتصالات برقی در انواع مختلفی قرار دارد. دو تفاوت اساسی وجود دارد که باید هنگام خرید جعبه اتصال خود به آنها توجه کنید:

  •      رتبه بندی
  •      پایانه ها

همچنین جعبه های اتصالی سبک های مختلفی نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. هر کدام بسته به نوع تولید کننده (طرح ترمینال ، قالب بندی کمی متفاوت و غیره ...) متفاوت است ، اما ملزومات همه باید یکسان باشند:

  •      جعبه اتصال استاندارد
  •      جعبه اتصال یا تعمیر و نگهداری رایگان یا Wagobox

ما اختلافات بین این نوع جعبه های اتصالی و مزایای مختلف آنها را به زودی توضیح خواهیم داد ، اما مهم است که شما در هر نوع انتخابی که داشته باشید ، دارای رتبه بندی مناسب باشید.

امتیاز جعبه آمپر امتیاز

جعبه های اتصال برای محافظت از آنها ، شما و مدار در آمپر ها رتبه بندی می شوند. اطمینان حاصل کنید که جعبه مناسب برای کار مناسب را داشته باشید. یک حلقه اصلی (بیشتر در مورد شبکه های حلقه در اینجا می توانید در پروژه ما بیابید) و همچنین یک مدار شعاعی (بیشتر در مورد مدارهای شعاعی در پروژه ما در اینجا) به جعبه اتصال 30 آمپر نیاز خواهید داشت ، در حالی که یک مدار روشنایی (اگرچه می توانید اتصال 5amp را خریداری کنید) جعبه) به جعبه اتصال 20amp نیاز خواهید داشت.
رتبه ای که شما استفاده می کنید باید جریان مدار مورد استفاده را نشان دهد. می توان از یک جعبه اتصال محلول با آمپر بالاتر در مدار دارای امتیاز پایین تر استفاده کرد ، اما هرگز این طور نیست - به طور خلاصه:

  •    شبکه های حلقه ای و مدارهای شعاعی = 30 آمپر
  •    مدارهای روشنایی = 20 آمپر


پایانه های اتصال و سیم کشی

جعبه های اتصالی با ترمینال 3 ، 4 ، 5 یا 6 همراه هستند ، بنابراین ما را کار کنید که برای تکمیل پروژه خود به آن نیاز دارید. پایانه ها در جایی هستند که اتصالات با وارد کردن هسته سیم از هر طرف یا سیم کشی و سپس پیچ کردن ترمینال نزدیک برای ایجاد یک اتصال الکتریکی ایمن و پیوستن برقرار می شوند.
در اصل سه نوع ترمینال وجود دارد که در جعبه اتصال استفاده می شود - این موارد عبارتند از:
     ترمینال منفرد پیچ - ترمینال دارای یک پیچ است که در آن محکم بسته می شود تا هسته های کابل به هم وصل شوند تا همه آنها در یک نقطه اتصال واحد ایمن شوند. اینها معمولاً در جعبه اتصالی استاندارد یافت می شوند ، و امکان اتصال تعداد بیشتر یا اندازه هسته های کابل دیگری را فراهم می کنند

انواع پایانه

پایانه های پیچ Bussbar - هسته های کابل در سوراخ های خود قرار داده شده و سپس با پیچ کردن بر روی آن ها ایمن می شوند تا ایمن آنها به دام بیفتد. مهم است که اطمینان حاصل شود که سوراخ ترمینال به اندازه کافی بزرگ است که هسته کابل در آن جای بگیرد. این پایانه ها نسبتاً سریع و آسان برای کار با آنها هستند.

پایانه های رایگان اتصال / تعمیر و نگهداری آسان - هسته های کابل هر یک از سوراخ های خود در ترمینال قرار دارند. کابل ها با اهرم ایمن هستند ، یا از فشار مناسب برخوردار هستند. تعداد هسته هایی که می توانند در هر ترمینال به هم وصل شوند به تعداد سوراخ های موجود در هر ترمینال محدود است - به طور کلی 2 تا 8.

جعبه اتصالات گرد یا مربع
هیچ نیازی نیست که جعبه اتصالی به صورت گرد یا مربع باشد و معمولاً هر دو هستند. به عنوان یک قاعده کوچک ، جعبه های اتصالی دور معمولی معمولاً برای کابل های جریان پایین استفاده می شود.

جعبه های اتصال "تعمیر و نگهداری رایگان" به طور معمول متداول است. اینها برای جایگزینی جعبه های اتصالی دور معمولی که معمولاً در سیم کشی خانگی استفاده می شود ، طراحی شده اند. دلیل محبوبیت آنها این است که می توانند تقریباً 75٪ از زمان مورد نیاز برای سیم کشی اتصالات سنتی را صرفه جویی کنند.

سیم کشی جعبه اتصال
در این بخش نحوه سیم کشی جعبه اتصالی سبک یا سنتی توضیح داده شده است. در مورد رتبه بندی یا تعداد پایانه ها فرقی نمی کند ، روند در هر مورد یکسان است.
پیوستن به دو بخش سیم با هم
دو بار بررسی کنید که برق خاموش است و جعبه اتصال خود را همانطور که نشان داده شده است وصل کنید

ایجاد Spur با استفاده از جعبه اتصال
اگر می خواهید از یک مدار جریان کنونی برای تأمین منبع تغذیه سوکت جدید استفاده کنید ، مجدداً مطمئن شوید که برق خاموش است و مدار جدا شده است و با استفاده از روش زیر جعبه اتصال خود را سیم کنید.

ثابت کردن کابل ها در جعبه اتصال

کابل ها باید جدا شوند تا هسته های کابل را فاش کنند ، اما اطمینان حاصل کنید که این کار را پشت سر خود جعبه اتصال انجام نمی دهید. کابل خروج از جعبه اتصال باید کاملاً سالم و دست نخورده باشد.
قبل از قرار دادن در ترمینال ها ، هسته های کابل نیاز به نوار دارند. سعی کنید در صورت لزوم حداقل مقدار هادی را در معرض دید خود قرار دهید. 10 میلی متر به طور معمول برای این کار کافی خواهد بود.
برای پوشاندن زمین که به احتمال فراوان کشف می شود از پوشش های خاکی سبز و زرد استفاده کنید.
سیمهای رنگی کدامند؟
رنگ های سیم کشی انگلیس در مارس 2004 تغییر کرده است. رنگهای زنده قرمز و سیاه خنثی به قهوه ای زنده و خنثی آبی تغییر یافتند. اگر سیم پوشیده شود سیم زمین به اندازه زرد و سبز باقی می ماند اما می تواند لخت شود. همانطور که گفته شد ، اگر لخت باشید ، فقط باید مقداری آستین را بپوشانید تا نشان دهنده زمین باشد.

پس از نصب جعبه اتصال را ایمن کنید

جعبه های اتصالات باید کاملاً روی سطح محکم و مناسب ثابت باشد و در دسترس باشد. این قوانین در آیین نامه های چاپ 17th تصریح شده است و باید رعایت شود. پایه جعبه اتصالی را از طریق سوراخهایی که در تصویر زیر نشان داده شده است ، به یک تیرچه یا تیرچه بپیچید.
این امر لزوماً به معنای قابل مشاهده بودن نیست بلکه می تواند در حفره های کف یا سقف ثابت باشد. در دسترس به این معنی است که یک سازنده یا برق می تواند بخشی از کف یا سقف و غیره را به راحتی از بین ببرد. و در صورت لزوم به جعبه اتصالات دسترسی پیدا کنید. جعبه های اتصال ممکن است در گچ یا مواد مشابه دیگر دفن نشوند.
به همین ترتیب ، کابل های داخل و خارج از محل اتصال نیز باید در یک سطح مناسب و پایدار ایمن شوند. اگر اینگونه نباشد ، "فشار مکانیکی" می تواند رخ دهد و با گذشت زمان ، ممکن است سیم ها سست شوند و باعث اتصال اتصالات شل شوند. کابل ها باید با استفاده از گیره های کابل یا گیره ها گیره شوند.
لطفاً در مورد خطوط حلقه و مدارهای شعاعی نیز قوانین را بسیار با دقت بررسی کنید. شما به طول کابل محدودیت دارید که مجاز به استفاده از آن در هر دو مدار هستید و چرخش های طولانی می توانند باعث شوند که شما از حد مجاز و بیش از حد بار مدار استفاده کنید!
اگر این مورد باشد شما از مدار می خواهید انرژی بیشتری را نسبت به مدار طراحی کند. انرژی بیشتر = گرمای بیشتر و کابل ها می توانند آتش بگیرند!
هنگامی که جعبه اتصال به یک سطح مطمئن نصب شده است ، و سیم کشی به ترمینال ها وصل شده است و آزمایش شده است که می توانید جعبه اتصال را ببندید ، آنها هرگز نباید باز و در معرض دید قرار گیرند. درپوش بسته شده با استفاده از پیچ ایمن ارائه شده (یا احتمالاً پیچ) از طریق درپوش و ثابت کردن آن به پایه بسته می شود. غالباً لازم است سیم کشی داخل جعبه اتصالی را تنظیم کنید تا پوشش آن بسته شود. از فشار دادن مجدد جلد بسته توسط پیچ خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث آسیب به کابل ها شود.