سینی کابل-کابل کشی و کارآیی اداری: ریسک و بهینه سازی

کابل کشی همانند بسیاری از عناصر زیرساخت ، کابل کشی چیزی است که بیشتر کاربران به ندرت متوجه می شوند

تاریخ انتشار: 7بهمن1398

 سینی کابل - کابل کشی و کارآیی اداری: ریسک و بهینه سازی
کابل کشی همانند بسیاری از عناصر زیرساخت ، کابل کشی چیزی است که بیشتر کاربران به ندرت متوجه می شوند وقتی که خوب کار می کند ، اما می تواند بلافاصله بگوید که چه موقع نیست. در حقیقت ، بارزترین خطر برای آدرس دهی مناسب برای کابل کشی اداری ، خطر از دست دادن راندمان کار است.

  نقایص کابل که منجر به از بین رفتن اتصال می شود تأثیر آنی است ، اما برنامه ریزی یا استقرار نادرست می تواند این اثر را طولانی تر کند. کابل هایی که دسترسی به آنها دشوار است یا از کدهای رنگی پیروی نمی کنند تا به راحتی شناسایی شوند ، به عنوان مثال می توانند هزینه مداخله و مدت زمان خرابی را به طور چشمگیری افزایش دهند. آنها همچنین تعمیر و نگهداری را دشوارتر می کنند ، و این یک حلقه شرور ایجاد می کند: فناوری اطلاعات و مدیریت از فعالیتهای نگهداری جلوگیری می کنند ، زیرا آنها دشوار و پرهزینه هستند - که به نوبه خود باعث افزایش ضعف و افزایش بیشتر بهره وری می شود.

مسیریابی و برنامه ریزی ناکارآمد همچنین می تواند باعث مشکلات عملکرد شود و ROI را در تجهیزات زیرساخت شبکه بطور چشمگیری کاهش دهد. به عنوان مثال ، طبق استاندارد ISO / IEC 11801 ، حداکثر طول کابل Cat 6 برای 10 گیگابایت اترنت (10 گیگابایت-T) 55 متر است ، حتی اگر همان نوع کابل بتواند 1 گیگابایت اترنت (1000BASE-T) داشته باشد. سیگنال هایی به طول 100 متر (90 متر کابل های در حال اجرا ، به علاوه 5 متر کابل رشته ای در هر انتهای). تجهیزات متصل شده از طریق سیمهایی که از این طول بیشتر هستند عملکرد ضعیف شبکه را نشان می دهند (اگر آنها عملکرد شبکه را به هیچ وجه داشته باشند) و انتقال به تجهیزات 10GBASE-T تأثیر عملکرد بسیار کمی در یک شبکه برنامه ریزی شده نادرست خواهد داشت.

در انتهای دیگر طیف ، کابل کشی اداری با برنامه ریزی صحیح به شما امکان می دهد از زیرساخت های شبکه خود در تمام توان خود بهره برداری کنید ، در نتیجه بهره وری از هرگونه سرمایه گذاری در تجهیزات شبکه و ایستگاه های کاری را به حداکثر می رسانید. کابل کشی با ساختار کارآمد ، هزینه های نصب و راه اندازی و مواد را کاهش می دهد ، به شما این امکان را می دهد تا سرمایه گذاری را در سایر مناطق مهم تجارت خود معطوف کنید و هزینه های عملیاتی بلند مدت خود را کاهش دهید.
این عناصر از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا کابل ها تمایل دارند طولانی ترین عناصر زیرساخت شبکه باشند. به طور کلی ، هزینه آنها تقریباً 11٪ از هزینه شبکه است ، بنابراین باید انگیزه کمی برای مداخلات دائمی وجود داشته باشد ، و نصب می تواند مزاحم باشد ، زیرا نیاز به مسیریابی کابل ها از طریق دیوارها ، کفها و سقفها دارد. بنابراین بهتر است که از ابتدا فعال باشید و درست از همان ابتدا آن را دریافت کنید ، زیرا تعمیرات اساسی می تواند برای انجام کارهای روزانه هزینه بر باشد.
 به عبارت دیگر ، شما می توانید کابل کشی های اداری را به عنوان سرمایه گذاری ای که در دادن آن ادامه دارد ، نگاه کنید. این کار را از ابتدا دریافت کنید و آزاد خواهید بود که تمام تلاش خود را در زمینه اصلی تجارت خود متمرکز کنید.

کیفیت کار نصب به خودی خود می تواند تأثیر عمده ای بر قابلیت اطمینان شبکه اداری داشته باشد. حتی جزئیات به ظاهر بی ربط ، مثل اینکه کابل خم شده است ، می تواند تأثیر قابل توجهی در طول عمر و میزان نقص شبکه داشته باشد: برای مثال ISO / IEC 11801 دیکته می کند که حداقل شعاع خمشی کابل های افقی نصب شده باید 4 برابر خارجی باشد. قطر کابل به سادگی خم کردن کابل از این حد (یا نصب کابل هایی که مطابق با این نیاز نیست) می تواند منجر به تخریب عملکرد شبکه یا از بین رفتن اتصال شود.

نتیجه گیری و توصیه ها
 واضح است که ، در دنیای کسب و کار سریع و پرتحرک سال 2018 و سالهای بعد ، زیرساخت شبکه یک شرکت یکی از دارایی های ارزشمند آن است. کابل کشی اداری این شرکت اولین عنصر بنیاد زیرساخت شبکه است. و به طور غیر منتظره ، یکی از کم هزینه ترین عناصر اما در عین حال ، یکی از سخت ترین مراحل عیب یابی و تعمیرات اساسی و یکی از طولانی ترین آن است.

در نتیجه ، برنامه ریزی برای کابل کشی اداری شرکت مطابق با اصول کابل کشی ساخت یافته ، برای حفظ رشد و توسعه بلند مدت آن بسیار مهم است. در عین حال ، نصب مناسب نه تنها برای کارآیی عملیات روزمره بلکه برای کارآیی نگهداری برنامه ریزی شده و غیر برنامه ریزی شده ، راندمان عملیاتی طولانی مدت و حفظ یک شکل خرابی بسیار مهم است. کابل کشی ساختاری یک چارچوب کاملاً تثبیت شده است ، که در 15-20 سال گذشته شاهد یک کار نظارتی اساسی بوده است ، اما در درجه اول توسط الزامات تجاری خاص مشتری انجام می شود که به فعالیت های دفتر ، محل ، محل سکونت ، شرایط دسترسی ، محیط زیست وابسته است. عوامل و بسیاری از عناصر دیگر.

 اگر به عنوان بخشی از برنامه های توسعه بلند مدت شرکت خود به راه حل های کابل کشی برای دفتر خود نیاز دارید ، خوشحالیم که از برنامه ریزی تا استقرار به شما کمک می کنیم. در تجربه ما ، عامل تعیین کننده یک راه حل کابل کشی بسیار کارآمد این است که چقدر مناسب با ویژگی های فعالیت های شما ، برنامه های توسعه و الزامات دفتر شما است ، به همین دلیل ما با کاری که شما باید انجام دهید شروع می کنیم و راه خود را برای رسیدن به آنچه انجام می دهیم به لحاظ کابل کشی احتیاج دارید.