مرکز توزیع کابل ولتاژکم

اتصال منابع مختلف فناوری اطلاعات در یک مرکز داده به مقادیر زیادی کابل کشی (چه فیبر ، مس یا ترکیبی از این دو) نیاز دارد.

تاریخ انتشار: 12بهمن1398

جدیدترین مرکزتوزیع کابل ولتاژ کم
اتصال منابع مختلف فناوری اطلاعات در یک مرکز داده به مقادیر زیادی کابل کشی (چه فیبر ، مس یا ترکیبی از این دو) نیاز دارد. شاید شما شاهد ظروف سرباز یا مسافر سیم و کابل باشید که می توانند به سرعت در پشت میز کار خود بسازند ، به ویژه اگر تعدادی وسیله متصل دارید؛ اگر با دقت کنترل نشود ، وضعیت در مرکز داده می تواند بسیار بدتر شود. پیدا کردن مکان مناسبی برای کابل کشی که امکان گردش هوای مناسب را فراهم می کند ، دسترسی به نگهداری و گسترش آن و همچنین ایمنی (برای پرسنل و تجهیزات) بسیار مهم است.

دور شدن از پلن زیر طبقه

اگرچه طبقات بالا در مراکز داده رایج است ، اما از نظر بهره وری انرژی ، راه حل های کمتری نسبت به بهینه در نظر گرفته می شوند. یکی از مهمترین مزیت های طبقه بالا ، ایجاد فضایی در زیر تجهیزات است که می تواند شامل تعداد زیادی کابل (نیرو و داده) برای تغذیه سرورها و سایر تجهیزات IT باشد. حتی فرض کردن کفپوش نیز به خودی خود مانعی برای مصرف انرژی نیست ، با استفاده از پلنوم زیرپوش برای کابل کشی می توانید جریان هوا را مختل کنید ، و باعث ایجاد نقاط گرم می شود که اجرای سیستم خنک کننده با ظرفیت بالاتر را ضروری می کند. علاوه بر این ، سوراخ کابل در کاشی (یا بدتر از بین بردن کامل کاشی ها) منجر به نشت هوا می شود ، یکی دیگر از کارآیی ها است. از دید کابل کشی ، اجرای کابل های زیر کف باعث می شود در زمان نگهداری از آنها دسترسی کمتری داشته باشید. بالا بردن کاشی کف در یک طبقه بلند شده باید با دقت انجام شود ، و پیدا کردن کابل خاص هنوز هم ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد ، به خصوص اگر کابل ها به خوبی مشخص نشده باشند یا بسیاری از کابل های "مرده" در زیر کف باقی مانده باشند (یکی دیگر از علت های درهم و برهم).
از آنجا که بخش خوبی از صنعت مرکز داده از طبقات بلند فاصله گرفته است ، درعوض اجرای تکنیک های راهرو داغ / راهرو سرد ، موضوع توزیع کابل نیز مورد توجه قرار گرفته است. بدیهی است اگر کابل کشی را نمی توان در زیر کف قرار داد ، باید بالای آن قرار گیرد.

مزایای کابل کشی سربار

از نقطه نظر بهره وری انرژی ، کابل کشی بالای سر منبع اصلی انسداد جریان هوا را از بین می برد و به کاهش احتمال نقاط داغ کمک می کند. مطابق برنامه APC توسط كاغذ سفید اشنایدر اشنایدر ("چگونگی استفاده از سیم کشی بالا در انرژی در مراکز داده") ، "تصمیم به قرار دادن داده های شبکه و کابل کشی برق در سینی های کابل مش سیم سربار می تواند باعث کاهش 24٪ هوای خنک کننده و مصرف برق پمپ شود. "
اما یکی دیگر از مزایای اصلی دسترسی است. به جای قرار گرفتن در زیر کف - و احتمالاً همه ، اما غیرقابل دسترسی با توجه به چیدمان تجهیزات بالاتر از کف یا زحمتی که در بالا بردن کاشی های کف وجود دارد ، - کابل کشی بالای سر می تواند کاملاً قابل دسترسی باشد ، روند کار را برای حفظ کابل های موجود یا اضافه کردن موارد جدید آسان می کند. مقاله ای TechTarget.com ("استفاده از کابل های سربار برای مرتب کردن مرکز داده خود: از پادکست خبره بخواهید") به نقل از رابرت مک فارلین ، مدیر شرکت مشاوره و طراحی فناوری Shen Milsom و Wilke ، مزیت فوق العاده ای دیگر را نام برد: "اجتناب از نیاز مطابق با ماده 645 قانون برق ملی (NEC) و دکمه خاموش کردن اضطراری خطرناک (EPO) که مقاله به آن نیاز دارد. "دکمه EPO یک منبع چند ساله سردرد برای اپراتورهای مرکز داده است: برای اهداف مختلفی اشتباه شده است. ، از جمله درب بازکن ، به ضرر فاجعه بار مرکز داده است. البته مک فارلین در این زمینه به استفاده از کابل کشی بالای کابلهای برق اشاره دارد. اما شایان ذکر است که مفهوم کابل کشی سربار می تواند در مورد کابل های برق نیز اعمال شود ، همان جریان هوا و مزایای نگهداری را در سمت تسهیلات همانطور که در سمت IT انجام می دهد ، تحویل دهد.
بنابراین ، اگر به درستی اجرا شود ، کابل کشی سربار می تواند هم کارایی مرکز داده و هم زمان به روز را بهبود بخشد - برد دوگانه. اما نکته اصلی این است که به گونه ای انجام شود که از برخی مشکلات عادی جلوگیری شود.