تمام آنچه شما باید درباره سینی کابل بدانید

در سیم کشی الکتریکی ساختمانها ، از یک سیستم سینی کابل برای پشتیبانی از کابلهای برق عایق استفاده شده

تاریخ انتشار: 15بهمن1398

تمام آنچه شما باید درباره سینی کابل بدانید

سینی کابل چیست؟

در سیم کشی الکتریکی ساختمانها ، از یک سیستم سینی کابل برای پشتیبانی از کابلهای برق عایق استفاده شده برای توزیع برق ، کنترل و ارتباط استفاده می شود. سینی های کابل به عنوان جایگزینی برای سیستم های سیم کشی باز و یا رسانای الکتریکی استفاده می شوند و معمولاً برای مدیریت کابل در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می شوند. آنها به ویژه در شرایطی که تغییر در سیستم سیم کشی پیش بینی می شود مفید هستند ، زیرا کابل های جدید می توانند به جای کشیدن آنها از طریق لوله ، با قرار دادن آنها در سینی ، نصب شوند.

سینی کابل یک واحد یا مونتاژ واحدها یا بخش ها و اتصالات مرتبط است که یک سیستم ساختاری سفت و سخت را برای استفاده در چسبان ایمن یا پشتیبانی از کابل ها و راه های مواصلاتی تشکیل می دهد.

سینی کابل برای چیست استفاده می شود؟

طبق قانون ملی برق ، سیستم سینی کابل "واحدی یا مونتاژ واحدها یا بخشها و اتصالات مرتبط با آن است که یک سیستم ساختاری سفت و سخت را برای استفاده در چسبان ایمن یا پشتیبانی از کابل ها و جاده های جاده ای استفاده می کند." .

انواع سینی کابل در شرکت ها استفاده می شود؟

چندین نوع سینی در برنامه های مختلف استفاده می شود. یک سینی پایین جامد حداکثر محافظت را در برابر کابل ها انجام می دهد ، اما برای ورود یا خروج کابل ها به برش سینی یا استفاده از اتصالات نیاز دارد. محفظه ای محکم و محکم برای کابل ها کانال کابل یا فرورفتگی کابل نامیده می شوند.

یک سینی تهویه دارای سوراخ هایی در قسمت پایین سینی است که امکان گردش برخی هوا در اطراف کابل ها ، تخلیه آب و اجازه می دهد تا مقداری گرد و غبار از درون سینی بگذرد. کابل های کوچک ممکن است از طریق دهانه های تهویه از سینی خارج شوند ، که ممکن است شکاف یا سوراخ هایی در قسمت پایین باشد. یک سینی نردبان دارای کابلهایی است که از یک نوار معابر پشتیبانی می شود ، به طور مشابه با نواحی نردبان ، در فواصل منظم به ترتیب 4 تا 12 اینچ (100 تا 300 میلی متر).

سینی نردبان و تهویه ممکن است دارای پوشش های جامد باشد تا کابل ها در برابر ریزش اشیا ، گرد و غبار و آب محافظت نشوند. درپوش سینی برای استفاده در بیرون از منزل یا مکانهای گرد و غبار ممکن است شکلی اوج برای ریختن زباله ها از جمله گرد و غبار ، یخ یا برف داشته باشد. سینی های کابل سبک تر در شرایطی که تعداد زیادی کابل کوچک استفاده می شود ، مانند کابل های تلفنی یا شبکه رایانه ای ، مناسب تر است. این سینی ها ممکن است از مش سیم ساخته شده باشد ، به آن "سبد کابل" گفته می شود ، یا به صورت یک ستون فقرات مرکزی (راه آهن) با دنده ها طراحی شده است تا کابل از هر طرف پشتیبانی کند.

از چه ماده ای برای ساخت سینی کابل استفاده می شود؟

سینی های کابل مشترک از فولاد گالوانیزه ، استیل ضدزنگ ، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده با فیبر شیشه ای ساخته شده اند. مواد مربوط به یک برنامه خاص بر اساس مکانی که در آن استفاده خواهد شد انتخاب شده است. سینی گالوانیزه ممکن است از ورق فولادی از پیش گالوانیزه ساخته شده در سینی باشد ، یا ممکن است بعد از ساخت گالوانیزه گرم شود. هنگامی که سینی گالوانیزه در طول زمینه برش داده شود ، معمولاً سطح برش داده شده با یک ترکیب غنی از روی نقاشی می شود تا فلز در برابر خوردگی محافظت شود.

ما تولید کننده سینی های زیر کابل هستیم

1. سینی کابل سوراخ دار

سینی کابل سوراخ دار ساخت یک تکه است که تهویه یا ته جامد هستند. آنها در درجه اول با کابل های برق ، کابل های کنترل استفاده می شوند. بسته به مشخصات مشتری و شرایط سایت ، آنها در Light ، Medium و Heavy Duty وارد می شوند. سینی کابل سوراخ دار ساخت یک تکه است که تهویه یا ته جامد هستند. آنها در درجه اول با کابل های برق ، کابل های کنترل استفاده می شوند. بسته به مشخصات مشتری و شرایط سایت ، آنها در Light ، Medium و Heavy Duty وارد می شوند.

2. سینی کابل نردبان

سینی کابل نردبان نوع دارای دو کانال جانبی طولی است که توسط کانالهای مسافرتی جداگانه متصل شده است که دارای یک محافظت و قدرت ریلی جامد با اتصالات شعاعی صاف و انتخاب گسترده ای از مواد / اتمام است.

3. سینی کابل سبد

سینی کابل سبد به عنوان راه حل های برو برای مسیر یابی و پشتیبانی از تعداد کابل های متعدد توصیف شده است. قاب سیمی گردش هوا و تهویه کابل را تقویت می کند. این می تواند در زیر میز ، کف های مرتفع یا سیستم های سینی آویز مناسب باشد. می توانید سینی های سبد را برای تقاطع ها ، بخش های افقی ، بریس های نصب شده ، سخت افزار و برش سینی ها جمع کنید.

4. Raceways - سینی کابل Trunking

Tracing Raceway و Cable Tray Trunking در تخلیه کابل ها و سیم های زیرزمینی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. ما Raceway را در ستونهای منفرد یا چندگانه برای نصب یک یا چند اتصال کابل به طور همزمان ارائه می دهیم. دامنه ما بطور گسترده در ارتباطات از راه دور ، الکترونیک ، شرکت های برق و سایر موارد استفاده می شود.