درباره انواع مختلف سینی های کابل باید چه چیزی را بدانید؟

کابل های خود را با استفاده از سینی های کابل سازماندهی کنید. سینی های کابل می توانند به محافظت از کابل های گرانبها شما در برابر گرد و غبار و آسیب برسند.

تاریخ انتشار: 16بهمن1398

درباره انواع مختلف سینی های کابل باید چه چیزی را بدانید؟
 

  •      انواع سینی های کابل
  •      مواد سینی کابل
  •      سینی کابل تمام می شود

کابل های خود را با استفاده از سینی های کابل سازماندهی کنید. سینی های کابل می توانند به محافظت از کابل های گرانبها شما در برابر گرد و غبار و آسیب برسند. آنها همچنین کابل های شما را سازماندهی کرده و از انواع سیم کشی پشتیبانی می کنند. اگر از این موارد برای ساختمان خود استفاده نکرده اید ، به طور جدی از دست نمی دهید.
انواع سینی کابل در بازار موجود است که برای انواع مختلف سیم کشی استفاده می شود. هر سینی کابل از مواد مختلفی برای ایجاد یک سینی کابل ایمن ، با دوام و مقرون به صرفه استفاده می کند. برای انواع مختلف سیم کشی شما ، در اینجا سینی های کابل مورد استفاده شماست.

انواع سینی های کابل

انواع سینی های کابل که در زیر می بینید رایج ترین مورد استفاده قرار می گیرد. سینی کابل که به احتمال زیاد از آن استفاده خواهید کرد بستگی به نیاز ساختمان شما دارد. هر سینی کابل برای انواع مختلف سیم کشی مناسب است.
 

نردبان
انواع نردبان برای پشتیبانی از سیم کشی طولانی استفاده می شود. این رایج ترین نوع سینی است. از 12-30 پا متغیر است. بدون پوشش ، حداکثر جریان هوا برای کابل های شما فراهم می شود. این بهترین استفاده در مناطقی است که بیشترین گرد و غبار و گرما جمع می شوند.


پایین جامد
سینی های کابل پایین جامد ، برخلاف نوع نردبان ، تهویه ندارند. سیم های برق و ارتباطات با این نوع سینی کابل سازگارترین است. رطوبت می تواند روی این سینی ها بسازد ، بنابراین بهتر است سوراخ های تهویه را در طول سینی در فواصل مختلف سوراخ کنید.
از طریق

سینی های کابل از طریق تهویه متوسط بوده و در عرض های مختلف در دسترس هستند. این می تواند از مواد فلزی و غیر فلزی ساخته شود.

مواد سینی کابل
بیشتر سیستم های سینی کابل از موادی استفاده می کنند که مقاوم در برابر خوردگی هستند. خوردگی می تواند بسیار آسان اتفاق بیفتد ، به خصوص اگر سیم کشی در مناطق مرطوب قرار گرفته باشد. برای جلوگیری از خوردگی با استفاده از مواد و پوشش مقاوم می توانید سینی و سیمهای شما را محافظت کنید. حتی محیط سیم های شما نیز برای استفاده از مواد در نظر گرفته شده است. در زیر رایج ترین مواد سینی کابل قرار دارند:
 

آلومینیوم
سینی های کابل ساخته شده از آلومینیوم در برابر خوردگی مقاوم بوده و استحکام کششی بالایی دارند. نصب آنها بسیار آسان است زیرا سبک هستند و تقریباً بدون تعمیر و نگهداری هستند. آلومینیوم دارای یک فیلم اکسید خود ترمیم کننده است که از سطح محافظت می کند. این اطمینان حاصل خواهد کرد که سینی شما تا حد امکان دوام خواهد آورد. آلومینیوم نیز یک ماده غیر مغناطیسی است. اگر نگران تلفات الکتریکی هستید ، می توانید از این نوع مواد برای سینی خود استفاده کنید.
 

فولاد
سینی های کابل فولادی از مقاومت مکانیکی برتر و کم هزینه بودن برخوردار هستند. از لحاظ ساختاری ، کیفیت سینی های کابل فولادی در مقایسه با سایر مواد بسیار بهتر است زیرا از یک فرآیند رول شکل مداوم استفاده می کند. با این حال ، سینی های کابل فولادی بسیار سنگین هستند و همچنین مستعد خوردگی هستند مگر اینکه به درستی درمان شوند.
 

فولاد ضد زنگ
فولاد ضد زنگ تعادل کارایی بالا و مقاومت خزش دارد. این ماده همچنین در دمای شتاب محیط کار می کند. همچنین به شکل رول شکل ایجاد می شود در حالی که در رنگها و مواد شیمیایی در دماهای بالا نیز مقاوم است. مقادیر زیاد کروم و نیکل همراه با کربن کمتر در اجزای سازنده ، مقاومت به خوردگی را افزایش می دهد.

بسته به اجزای استنلس استیل و فرایند تولید ، می توانید جلوه های مختلفی بدست آورید که می تواند برای نیازهای شما مفید باشد.
 
سینی کابل تمام می شود

سینی های کابل برای محافظت از خود سینی و سیم کشی شما روکش شده اند. پایان صحیح کاملاً به نوع سیم کشی و هدف شما بستگی دارد. هنگام انتخاب سینی کابل ، اینها رایج ترین انواع هستند:
 

گالوانیزه
محبوب ترین پایان برای سینی های کابل ، یک روکش گالوانیزه است. این یک پوشش مقرون به صرفه است که سینی کابل را از مواد شیمیایی مختلف محافظت می کند و عملکرد خود درمانی دارد. اگر بخشی از سینی شما خراشیده شود و یا خراش ها را جمع کند ، پوشش گالوانیزه خراش ها را می پوشاند.

سینی کابل با استفاده از الکترولیز با روی روکش شده است. سینی درون حمام نمکی روی فرو رفته است. واکنش شیمیایی برای ایجاد یک فیلم محافظ در برابر روی شکل می گیرد.
 

پیش گالوانیزه
روکش قبل از گالوانیزه با عبور دادن کویل های فولادی از طریق روی مذاب ، توسط یک آسیاب نورد تولید می شود. کویل ها به اندازه بریده شده و سپس به ساخت می روند. با این حال. فولاد پیش گالوانیزه برای محیط های خارج از منزل یا محیط های صنعتی توصیه نمی شود.
 

گالوانیزه گرم
پس از ایجاد سینی کابل ، تمام سینی در روی مذاب ریخته می شود. این روش گرمازدگی تمام سطوح - حتی لبه ها ، جوش ها و سوراخ ها را پوشانده است. بسته به مدت طولانی غوطه وری و چقدر سریع آن را حذف می کنید ، می توانید ضخامت های مختلف کت را بدست آورید. سینی های کابل گالوانیزه با سرعت بالا بسیار ضخیم تر از سایر کت ها هستند. این نوع روکش برای کاربردهای صنعتی در فضای باز و خشن توصیه می شود.

 
غذای کلیدی
انواع مختلفی از سینی های کابل را می توان برای ایمن سازی سیم های شما در ساختمان خود استفاده کرد. اگر نمی توانید یک مجرای ساخت و یا فضای محدود داشته باشید ، یک سینی کابل یک راه حل مناسب برای مشکل شما است. هر سینی کابل دارای روکش ها و ساخت های مختلفی است که می توانید از آنها برای به حداکثر رساندن چیدمان سیم کشی خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سینی های کابل با کلیک کردن اینجا با ما در Trans-tech صحبت کنید!