مدیریت کابل برای تأسیسات غذایی و آشامیدنی

تجهیزات پردازش مواد غذایی و آشامیدنی باید متعهد به کنترل ایمنی سفت تر ، اسناد بیشتر و بهبود ایمنی مداوم در کل شرکت خود باشند

تاریخ انتشار: 29بهمن1398

مدیریت کابل برای تأسیسات غذایی و آشامیدنی

طبق قانون جدید نوسازی ایمنی مواد غذایی (FSMA) ، تجهیزات پردازش مواد غذایی و آشامیدنی باید متعهد به کنترل ایمنی سفت تر ، اسناد بیشتر و بهبود ایمنی مداوم در کل شرکت خود باشند. این دستورالعمل ها باعث می شود بسیاری از امکانات نه تنها مطابق با استانداردها باشند ، بلکه سیستمهای جدیدی را نیز اجرا می کنند که از انتظارات در نگهداری ، عملکرد و ایمنی فراتر می رود.

با این حال ، چالش بسیاری در صنعت این است که گیاهان قدیمی بیشتری نسبت به گیاهان جدید وجود دارند. این یک نکته اصلی فشار برای مدیران کارخانه و تاسیسات است که باید در زمینه امنیت ایمنی مواد غذایی در تأسیسات خود ، چه قدیمی و چه جدید ، پیشرفت های مداوم را انجام دهند.

در هنگام نصب و راه اندازی سیستم جدید ، دو گزینه اصلی برای مدیریت کابل وجود دارد: سیستم هدایت سنتی و سیستم سینی کابل باز. انتخاب سینی کابل مش سیم بر روی یک سیستم رسانا ، مزایای عملکرد بسیاری را ارائه می دهد - نصب ساده تر ، نگهداری ساده تر و شاید مهمترین آنها ، افزایش ایمنی مواد غذایی.

راهی آسان تر برای ایمن ماندن

هنگامی که صحبت از سیستم های مدیریت کابل است ، بسیاری از پردازنده های مواد غذایی و آشامیدنی به دنبال یک راه حل قابل کنترل هستند که نویدبخش امنیت بیشتر باشد. با این حال ، این اولویت ممکن است باعث شود که برخی به طور خودکار به سمت فولاد ضدزنگ یا ضد میکروبی روی بیاورند ، که بسیار گرانتر است و هنوز هم در معرض آلودگی بالقوه کل یک سیستم قرار دارد.

هنگام جلوگیری از آلودگی ، مجرا می تواند مشکلات زیادی را برای یک کارخانه تولید مواد غذایی و آشامیدنی به وجود آورد. سیستم های مجرا در هوای مرطوب جایی که گرفتار است و میعان می شود ، ترسیم می شوند. سیستم کابل باز سینی کابل باز ویژگیهای ایمنی بسیار مطلوبی را ارائه می دهد که توسط مجرا ارائه نمی شود. سینی کابل یک سیستم محصور نیست - سیم کاملاً در معرض است ، اما با خیال راحت در سینی ایمن است - فرصت ایجاد تراکم و جمع شدن رطوبت را از بین می برد.

به همین دلیل سینی کابل مش سیم برای صنایع غذایی و آشامیدنی ایده آل است. خطری در معرض سیم های کابل وجود ندارد. در حقیقت ، نگه داشتن آنها در یک مجرا می تواند بیشتر آلودگی را از طریق ورودی آب پخش کند. به دلیل وجود اسلحه های مکرر - که برای اطمینان از نظافت سیستم لازم است - یک سیستم بسته مستعد رشد باکتری ها است ، زیرا آب می تواند در مجرا و اتصالات گیر کند. این می تواند به وخامت کابل و به طور بالقوه یک آلودگی باکتریایی منجر شود ، که به طور کامل یک تأسیسات را خاموش کرده و به طور بالقوه در محصولات گسترش می یابد.

مش سیم در سیستم مدیریت سینی کابل غیرفعال است و تمام پتانسیل های آلودگی را از پردازش خارج می کند. بعلاوه ، سیستم باز اجازه نمی دهد آلودگی به خارج از محوطه منتقل شود - برخلاف یک سیستم مجرای انتقال ، که اساساً می تواند باکتری ها را در سرتاسر تاسیسات در یک مسیر سریع تحویل دهد.

علاوه بر این ، مش سیم نیز از همان فولاد ضدزنگ در سیستم های خاص رسانا ساخته شده است - اما در بخشی از هزینه.
 
درد سرهای  کمتری در جلو وجود دارد

مقایسه تصویری بین یک سیستم سینی کابل و سینی کابل نشان می دهد که کدام یک ساده تر است. یکی از سیستم های بسیار هماهنگ از خم های متحد المرکز است که هر مجرای به صورت جداگانه خمیده ، مرتب سازی ، نصب و تنظیم با کابل ها است. مورد دیگر یک طرح باز و در دسترس است ، در حالی که هنوز یک راه حل سازمان یافته ارائه می دهد.

به دلیل خم های گسترده و مسیرهای پیچیده ، یک سیستم مجرای بسته شامل یک فرآیند نصب فشرده است - عملی که به مهارت بالایی و زمان زیادی برای تکمیل نیاز دارد. پیدا کردن یک تکنسین با مجرای خم تجربه ممکن است به خودی خود دشوار باشد.

از طرف دیگر ، سیستم باز مش مش به میزان قابل توجهی نیاز دارد.
 
بلند مدت را ساده کنید

پس از نصب سیستم ، هنوز هم تفاوت های چشمگیری در نگهداری کلی برای بررسی وجود دارد.

به عنوان مثال تعویض کابل را انجام دهید. این یک بخش معمول از نگهداری سیستم است ، اما هنگام ورود به سیستم رسانا می تواند مانند روال معمولی احساس کند. به راحتی باز نمی شود ، به راحتی قابل جابجایی نیست و به راحتی جدا نمی شود. بعلاوه ، برای کار در ماشین آلات جدید ، ممکن است برق به طور کامل خاموش شود ، ممکن است خود مجرا احیا شود و برای تنظیم سیستم نیاز به کار بیشتری دارد.

در یک سیستم باز از مسیر کابل مش سیم ، می توان تنظیمات و تعمیرات را با حداقل خرابی انجام داد. در حقیقت ، تغییرات در سیستم های باز حدود پنج تا 10 دقیقه طول می کشد. در حالی که یک سیستم روی آن کار می شود ، برق می تواند بدون وقفه کار کند و بازپرداخت لازم نیز ندارد. به عبارت ساده تر ، اگر کابل ناقص باشد ، کاربر نهایی فقط می تواند وارد آن شود و آن را تعمیر یا حذف کند.
دستور العمل برای موفقیت

جایگزینی مجرا با سینی های کابل ، فرصتی مهم است - به ویژه برای پردازنده هایی که به دنبال راه های جدید برای بهبود بیشتر ایمنی تأسیسات مطابق با FSMA هستند.

انتخاب یک سیستم مدیریت کابلی برای تأسیسات غذایی و آشامیدنی می تواند مشکل باشد ، و چسبیدن به روش آزمایش شده و واقعی مجرا وسوس آور است. با این حال ، مش سیم یک گزینه ایده آل برای مدیریت کابل در این صنعت پردازش است. استانداردهای ایمنی و ویژگی های سخت آن ، همراه با یک سیستم مقرون به صرفه و انعطاف پذیر ، آن را برای بسیاری از برنامه های غذایی و آشامیدنی ایده آل کرده است.