مواد سینی کابل و نوع سینی کابل

سینی های کابل سازه های سفت و سخت هستند که برای پشتیبانی و عبور از مسیر کابل ها استفاده می شوند.

تاریخ انتشار: 11اسفند1398

 مواد سینی کابل  و نوع سینی کابل

سینی های کابل
سازه های سفت و سخت هستند که برای پشتیبانی و عبور از مسیر کابل ها استفاده می شوند. قانون ملی برق (NEC) نوع سینی کابل مورد استفاده را مشخص می کند. سینی های کابل قادر به پشتیبانی از انواع سیم کشی ، مانند:

    خطوط ولتاژ بالا

    خطوط توزیع برق

    خطوط نوری

    خطوط مخابرات و کنترل

سیستم های سیم کشی سینی کابل سیستم سیم کشی مطلوب است که در برابر سیستم های سیم کشی معادل از نظر ایمنی ، قابلیت اطمینان ، فضا و هزینه ارزیابی می شود.


مواد سینی کابل مورد استفاده:

انتخاب مواد برای سینی کابل بر اساس هدف و پوشش ها به صورت هدف تهیه می شود.

    آلومینیوم: سینی های آلومینیومی بسیار سبک هستند و به دلیل نسبت مقاومت به وزن زیاد از آن استفاده می شوند. مزیت استفاده از آلومینیوم این است که بدون تعمیر و نگهداری است.

    فولاد: سینی های فلزی استحکام مکانیکی و هزینه کم دارند اما وزن بالایی دارند.

    فولاد ضد زنگ: از مقاومت مکانیکی بالا و دمای محیط بالا برخوردار است. سینی کابل استیل ضدزنگ از جنس استیل ضدزنگ AISI Type 316 است.

    انواع سینی کابل:

    سینی نردبان

    سینی کابل پایین جامد

    سینی کابل (تهویه)

    سینی کابل کانال (سوراخ شده)

    سینی کابل مش سیم

    سینی کابل ریلی تکی

سینی نردبان:

برای مدت زمان پشتیبانی طولانی 12 - 30 فوت استفاده می شود. این پرکاربردترین نوع سینی است. سینی می تواند جریان هوای آزاد را از طریق آن امکان پذیر کند. عرض استاندارد 150،300،450 ، 600 ، 750 و 900 میلی متر در دسترس است. محافظت از راه آهن و استحکام سیستم با ضخامت یک طرفه جامد.

سینی کابل نردبان نمی تواند گازهای خطرناک یا مواد منفجره را از یک ناحیه به منطقه دیگر منتقل کند ، همانطور که در سیستم های مجرا اتفاق می افتد. در مناطقی که احتمال جمع شدن گرد و غبار وجود دارد ، باید سینی های کابل نردبان نصب شود.


سینی کابل پایین جامد:

سینی های دارای تهویه متوسط با پشتیبانی کابل ، نوع فلزی و غیر فلزی موجود. در تمام عرضهای استاندارد موجود است

سینی های کابل از طریق برنامه های تولید گرما متوسط با دهانه پشتیبانی کوتاه به متوسط 0.3 ، 3 ، 6 متر استفاده می شوند.


سینی کابل کانال:

سیستم پشتیبانی قابل تنظیم برای ولتاژ کم. به طور کلی برای برنامه های ارتباط از راه دور و فیبر نوری استفاده می شود و در طول پشتیبانی کوتاه 1.2 تا 2.4 نصب می شود.

این کابل می تواند دارای سینی های یک یا چند ، پشتیبانی مرکزی یا دیوار ثابت باشد ، برای ورود و خروج از سیستم حداکثر کابل قلعه آزادی. برای کابلهای با ولتاژ کم و کم مصرف استفاده می شود.