ایمنی برق: ایمنی و سلامتی برای تجارت الکتریکی در سینی کابل

برای کنترل خطرات ، ابتدا باید یک محیط کار ایمن ایجاد کنید ، سپس به صورت ایمن کار کنید. به طور کلی ، بهتر است خطرات را به طور کلی برداشته و محیطی را ایجاد کنید

تاریخ انتشار: 17فروردين1399

ایمنی برق: ایمنی و سلامتی برای تجارت الکتریکی

ایمنی مدل مرحله 3-کنترل خطرات: ایمنی محیط کار

خطرات را چگونه کنترل می کنید؟

برای کنترل خطرات ، ابتدا باید یک محیط کار ایمن ایجاد کنید ، سپس به صورت ایمن کار کنید. به طور کلی ، بهتر است خطرات را به طور کلی برداشته و محیطی را ایجاد کنید که بسیار بی خطر باشد. وقتی مقررات OSHA و NEC رعایت می شوند ، محیط های کاری ایمن ایجاد می شوند.

اما ، شما هرگز نمی دانید چه موقع ممکن است مواد یا تجهیزات خراب شوند. با استفاده از شیوه های کار ایمن ، خود را برای غیر منتظره ها آماده کنید. تا آنجا که ممکن است از حراست استفاده کنید. در صورت عدم موفقیت ، دیگری ممکن است شما را از آسیب یا مرگ محافظت کند.

چگونه می توانید یک محیط کار ایمن ایجاد کنید؟

با کنترل تماس با ولتاژهای الکتریکی و جریانهایی که می توانند ایجاد کنند ، یک محیط کار ایمن ایجاد می شود. جریانهای الکتریکی باید کنترل شوند تا از بدنه عبور نکنند. علاوه بر جلوگیری از ایجاد شوک ، محیط کار ایمن احتمال آتش سوزی ، سوختگی و ریزش آن را کاهش می دهد. برای ایجاد محیط کار ایمن باید از تماس با ولتاژهای برقی محافظت کرده و جریانهای الکتریکی را کنترل کنید. با انجام موارد زیر محیط خود را ایمن تر کنید:

با همه هادی ها - حتی با انرژی کم فشار - رفتار کنید ؛ گویی که تا زمانی که قفل و برچسب خورده نشوند ، از آنها انرژی گرفته می شود.

 •        مدارها و ماشین ها را قفل کنید و از آن استفاده کنید.
 •      با استفاده از سایز مناسب و نوع سیم ، سیم کشی اضافه بار را جلوگیری کنید.
 •      با جداسازی آنها از قرار گرفتن در معرض قطعات الکتریکی زنده جلوگیری کنید.
 •      با استفاده از عایق از قرار گرفتن در معرض سیم و قطعات زنده جلوگیری کنید.
 •      جلوگیری از جریان تکان دهنده از سیستم های الکتریکی و ابزار با استفاده از زمین آنها.
 •      با استفاده از GFCI از جریان های تکان دهنده جلوگیری کنید.
 •      با استفاده از وسایل محافظت در برابر جریان بیش از حد جریان را در مدارها جلوگیری کنید.

 

مدارها و تجهیزات را قفل کنید و از آنها علامت گذاری کنید

با قفل کردن و مشخص کردن مدارها و دستگاهها ، یک محیط کار ایمن ایجاد کنید. قبل از کار روی یک مدار ، باید منبع تغذیه را خاموش کنید. هنگامی که مدار خاموش است و
با انرژی کار کنید ، سوئیچ را به مدار قفل کنید تا نیرو به صورت غیرعادی روشن نشود. سپس مدار را با یک علامت یا برچسب قابل مشاهده مشاهده کنید که به همه اطلاع دهید که در حال کار بر روی مدار هستید. اگر در حال کار بر روی ماشین آلات یا در نزدیکی هستید ، برای جلوگیری از راه اندازی باید ماشین آلات را قفل کرده و از آن استفاده کنید. قبل از شروع کار ، باید مدار را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که از انرژی کمبود برخوردار است.

 

  هنگام انجام قفل کردن / برچسب زدن روی مدارها و تجهیزات ، می توانید از لیست زیر استفاده کنید.

 •   تمام منابع انرژی الکتریکی تجهیزات یا مدارهای مورد نظر را شناسایی کنید.
 •     منابع انرژی پشتیبان مانند ژنراتور و باتری را غیرفعال کنید.
 •     تمام خاموش ها را برای هر منبع انرژی مشخص کنید.
 •    به کلیه پرسنل اطلاع دهید که تجهیزات و مدارها باید خاموش ، قفل شده و برچسب خورده باشند. (به سادگی خاموش کردن کافی نیست.)
 •     منابع انرژی را خاموش و کلید قفل را در حالت خاموش قرار دهید. هر کارگر باید قفل فردی خود را اعمال کند. کلید خود را به کسی ندهید.
 •     تجهیزات و مدارها را برای اطمینان از کمبود انرژی آزمایش کنید. این کار باید توسط یک فرد واجد شرایط انجام شود. *
 •     انرژی ذخیره شده را با خونریزی ، مسدود کردن ، ایجاد زمین و غیره کاهش دهید.
 •     برای هشدار دادن به سایر کارگران از هشدار دادن یک منبع انرژی یا قطعه ای از تجهیزات ، برچسب استفاده کنید.
 •     قبل از باز کردن تجهیزات و مدارها ، قبل از باز کردن تجهیزات و مدارها ، اطمینان حاصل کنید که همه افراد در امان هستند

    و دوباره روشن شد توجه داشته باشید که فقط یک فرد واجد شرایط ممکن است تعیین کند که در صورت عدم امنیت دوباره انرژی در مدارها چگونه است.

سینی کابل  سبد سیم فلزی را می توان برای انواع روش های تجهیزات استفاده کرد و نیازی به انواع قطعات خاص سفارشی مانند خمش ، تی ، چهار و غیره ندارد. از این قسمت های ویژه می توان در انتخاب سایت ساخت و ساز بخش مستقیم سینی کابل با استفاده از چیزهای ساده (انبردست) که به طور مستقیم ساخته شده است برای کمک به کاربران برای کوتاه کردن برنامه ریزی و زمان تجهیزات استفاده کرد. علاوه بر این ، این طرح جدید همچنین می تواند کابل کنترل بسیار مناسبی باشد ، زمان حفاظت و ارتقاء آینده نیز بسیار ساده است