تأثیر Covid-19 در صنعت کابل و تولید برق چیست؟

coronavirus Covid-19 اولین بار در ماه دسامبر سال 2019 در استان هوبی چین شناسایی شد و از آن زمان به یک تهدید جهانی بهداشت تبدیل شده است

تاریخ انتشار: 14ارديبهشت1399

تأثیر Covid-19 در صنعت کابل و تولید برق چیست؟

coronavirus Covid-19 اولین بار در ماه دسامبر سال 2019 در استان هوبی چین شناسایی شد و از آن زمان به یک تهدید جهانی بهداشت تبدیل شده است ، 140 کشور را تحت تأثیر قرار داده و سازمان بهداشت جهانی را برانگیخت تا آن را به عنوان همه گیر جهانی اعلام کند.
صنعت برق از جمله بخش هایی است که تحت تأثیر آن قرار گرفته است. طبق گفته های سازمان انرژی انرژی Independent Commodity Intelligence Commodity، انتظار می رود قدرت هسته ای در اتحادیه اروپا همچنان ثابت بماند زیرا بسیاری از کشورها از جمله انگلستان و آلمان اقدامات ایمنی را برای تضمین ادامه کارها به کار گرفته اند.

کریستین چودوبا ، مدیرعامل راه حل های انرژی دیجیتال لومنازا ،  گفت: "صنعت انرژی آلمان مقابله خوبی دارد ، اما ما شاهد کاهش تولید صنعتی هستیم. این به خودی خود لومنازا یا دیگر شرکت هایی که راه حل های انرژی دیجیتال ارائه می دهند تأثیر نمی گذارد. ما قبلاً عادت کرده ایم که از راه دور کار کنیم و همچنان در حال توسعه راه حل های جدید هستیم. "

اپراتور شبکه فرانسوی RTE انتظار دارد که دسترسی هسته ای هسته ای 3.6 گیگاوات گرمتر از میانگین سال 2015 تا 2019 باقی بماند و همچنین پیش بینی کاهش ملی تقاضای هسته ای را پیش بینی کند. مایکل اشنایدر ، تحلیلگر مستقل انرژی و سیاست هسته ای گفت: اینها علائم مشکل بزرگتری است که کووید 19 به بخش هسته ای ارائه می دهد.
اشنایدر گفت: "Covid-19 تهدید بی سابقه ای برای زیرساخت های حساس استراتژیک و مهمتر از همه بخش برق است. بزرگترین اپراتور هسته‌ای جهان ، EDF که دولت فرانسه تحت کنترل خود دارد ، در 10 مارس 2020 اعلام کرد که سه نفر از کارمندان این شرکت در تأسیسات هسته‌ای مثبت بوده اند. وی گفت: "پرونده فرانسه یک موضوع اساسی در زمینه امنیت و امنیت اجتماعی را مورد توجه قرار داد که توجه کمتری به بحران فعلی کوید 19 داشت. بهره برداری و نگهداری نیروگاه های هسته ای به گروه کوچکی از تکنسین ها و مهندسین بسیار متخصص می رسد.
منابع دیگر ، از جمله انستیتوی انرژی هسته ای واشنگتن (NEI) ، معتقدند که صنعت هسته ای برای به حداقل رساندن اثرات همه گیر در تأمین انرژی اساسی خواهد بود.
سخنگوی NEI گفت: "ما می دانیم كه كاركردهای نیروگاه هسته ای و در دسترس بودن خدمات برقی برای به حداقل رساندن تأثیر اوضاع بر عموم مردم بسیار مهم خواهد بود. ما اطمینان داریم که بر اساس برنامه ریزی های گسترده ، این صنعت با خیال راحت این کار را با نیروگاه های هسته ای ادامه خواهد داد. "
در بخش انرژی های تجدید پذیر ، نگرانی های اساسی در مورد زنجیره های عرضه جهانی ، که به طور چشمگیری تولید را کند می کنند ، معطوف است. بخش هایی مانند صنعت باد جهانی گفتند که آنها از قبل تأخیرهای لجستیکی را مشاهده می کنند. گیلس دیکسون ، مدیر عامل شرکت Wind Europe گفت: "با Covid-19 به احتمال زیاد شاهد تأخیر در توسعه پروژه های جدید مزرعه بادی خواهیم بود که می تواند باعث شود که توسعه دهندگان مهلت استقرار در سیستم های حراج کشورها را از دست ندهند و با مجازات های مالی روبرو شوند.
آژانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر (ایرنا) معتقد است که این بیماری همه گیر ، ضمن تهدید زنجیره های عرضه جهانی در بخش برق ، قادر نخواهد بود صنعت را از انتقال به انتشار CO2 خالص صفر متوقف کند.
مدیر کل IRANA ، Francesco La Camera گفت: "شیوع Covid-19 زنجیره های عرضه جهانی را در بسیاری از بخش ها تهدید می کند و به همین دلیل احتمالاً تأثیر آن بر انرژی تجدید پذیر خواهد بود. شدت و مدت زمان هر دو وضعیت هنوز دیده می شود.

اقداماتی که هر صنعت سینی کابل باید در پی کووید 19 انجام دهد.