جعبه اتصال کف یک تجهیزات الکتریکی اساسی

یک جعبه اتصال فلزی کوچک ممکن است بخشی از یک سیم کابل برق یا کابل با روکش پلاستیک (TPS) در ساختمان را تشکیل دهد.

تاریخ انتشار: 16ارديبهشت1399

همه چیز شما باید درباره آن بدانید
جعبه اتصال کف یک تجهیزات الکتریکی اساسی:

یک جعبه اتصال فلزی کوچک ممکن است بخشی از یک سیم کابل برق یا کابل با روکش پلاستیک (TPS) در ساختمان را تشکیل دهد. اگر برای نصب سطح طراحی شده باشد ، بیشتر از سقف ها ، زیر کفها یا در پشت پنل دسترسی- مخصوصاً در ساختمانهای داخلی یا تجاری پنهان می شود. یک نوع مناسب همچنین می تواند در گچ یک دیوار دفن شود یا به درون بتن ریخته شود - فقط کبوتر قابل مشاهده است.

بعضی اوقات شامل ترمینال های داخلی برای اتصال سیمها است.
یک ظروف مشابه ، معمولاً نصب شده در دیوار ، که عمدتاً برای جای دادن سوئیچ ها ، پریزها استفاده می شود ، به همین دلیل سیم کشی اتصال دهنده متصل به آن نامیده می شود. جعبه های اتصالی بخشی جدایی ناپذیر از سیستم حفاظت مدار است که در آن قرار است یکپارچگی مدار فراهم شود ، مانند روشنایی اضطراری یا خطوط برق اضطراری یا سیم کشی بین راکتور هسته ای و اتاق کنترل. در چنین نصب ، عایق بندی اطراف کابل های ورودی یا خروجی حتی باید گسترش یابد تا جعبه اتصال را پنهان کنید تا مدارهای کوتاه داخل جعبه در حین آتش سوزی تصادفی متوقف شود.
این نوع محفظه برقی به طور معمول در دو اندازه عرضه می شود. جعبه های اتصالی که اندازه آن 2 اینچ x 3 اینچ است ، با عمق دو .5 اینچ ، عموماً دارای سه سیم است. جعبه هایی که اندازه آن 2 اینچ x 3 اینچ است و دارای عمق 3 5 5 اینچ هستند برای پنج یا بیشتر سیم ساخته شده اند.

این جعبه ها به طور گسترده برای اتصال سیم ها مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در هنگام نیاز به تعمیر سریع امکان دسترسی سریع را دارند. جعبه های اتصالی در زیر طبقه ساخته شده ، از جعبه های اتصالی در زیر کف مقاوم در برابر خوردگی بوده و از ظرفیت تحمل بار بالایی برخوردار است. جعبه های اتصالی کف آلومینیوم محصولات ثبت شده ای برای مدیریت سیم در سایت های ساختمانی و داخلی ، رفع مشکلات زیبایی شناسی ، اتمام ، ایمنی ، لجستیک ، محیط زیست و پایداری از طریق استفاده نوآورانه از پارچه و مونتاژ می باشد. آنها می توانند در سایت ساخته شوند یا در هر اندازه اصلاح شوند و از ظرفیت تحمل بار بالایی برخوردار باشند. بهترین مزیت این است که درپوش می تواند کف کف آن را بگیرد ، بنابراین کف بدون درز می دهد. این پریز برق یا جعبه دسترسی به کف برای مکانهایی مانند فضاهای اداری ، هتل ها ، نمایشگاه ها ، بیمارستان ها ، انستیتوها ، مؤسسات آموزشی / دانشگاه ها ، فرودگاه ها ، ایده آل است. صنایع ، و همکاران مانند موسسات تجاری
 
روش نصب :

افراد حرفه ای معمولاً توصیه می کنند به جای ضربه زدن به جعبه برقی موجود ، یک جعبه اتصال را با آوردن سیم جدید از صفحه اصلی برقی به جعبه نصب کنید. این کار برای جلوگیری از اضافه بار مدار انجام می شود ، که برای محافظت در برابر خطر آتش سوزی بالقوه مهم است.

می توانید جعبه های اتصالی را در هر فروشگاه سخت افزاری یا بهسازی منزل خریداری کنید. برقها معمولاً یک جعبه اتصال را به یک مکان ساختاری قوی مانند گل میخ یا تیرچه متصل می کنند. این امر به ویژه مهم است اگر این صندوق برای پشتیبانی از یک وزن کم وزن تمایل نداشته باشد


ایمنی برای اولین بار هنگام کار با جعبه اتصال:

همیشه قبل از انجام کار روی جعبه اتصال ، امکانات را ببندید. شما نمی خواهید یک مایه تاسف است که در یک سیم داغ بسیار خطرناک قرار دارد.

همچنین ، فقط حدس نکشید که کدام سوئیچ breaker فضای مورد نظر خود را کنترل می کند. در عوض ، به کلید اصلی ضربه بزنید تا در مورد خاموش بودن تأسیسات ، کمترین شک نداشته باشید ..