تولید و تأمین برق در دنیای امروز

از آن روزهای ابتدایی مهیج افزایش چشمگیر در اندازه و پیچیدگی کابل های مسی وجود داشته و وسایل جدید و کارآمدتری برای تخمگذار ، بازیابی و ترمیم کابل ها در دریا ایجاد شده است.

تاریخ انتشار: 22ارديبهشت1399

تولید و تأمین برق

از آن روزهای ابتدایی مهیج افزایش چشمگیر در اندازه و پیچیدگی کابل های مسی وجود داشته و وسایل جدید و کارآمدتری برای تخمگذار ، بازیابی و ترمیم کابل ها در دریا ایجاد شده است. امروزه هر قاره با تعدادی خط ارتباط برقرار می کند ، برخی از ساخت و سازهای بسیار پیچیده. از طریق زمین ، در کشورهای صنعتی جهان ، همه جا شبکه گسترده ای از خطوط زیر زمینی و سربار ، برای ارتباطات و توزیع قدرت وجود دارد. برخی از این موارد به تعدادی ماده مختلف و محافظت بسیار بالایی نیاز دارند ، معمولاً با استفاده از روکش و روکش. همچنین مایل بی شماری از سیم عایق مسی عایق برای توزیع برق در منازل ، آپارتمان ها و ساختمان های تجاری و صنعتی وجود دارد.

کابل های هادی مس از جفت سیم های عایق ساده ، که دارای یک زنگ درب است ، تا کابل های چند هسته ای که ممکن است صدها مفتول مس جدا از هم برخوردار باشد ، متغیر است. یکی از بزرگترین هسته های کابل برق استاندارد شامل 169 سیم مسی ، قطر هر کدام 0.107 اینچ است.

ساخت کابل برق مدرن اعم از ولتاژ بالا یا پایین ، بسیار پیچیده است و شامل عملیات بی شماری است - رشته ، عایق ، غلاف ، زره پوش. به طور کلی ، تعداد مورد نیاز سیم های مس ابتدا رشته می شوند و سپس با پوشاندن کاغذ ، لاستیک ، کامبر لاک شده ، پنبه یا پلاستیک عایق بندی می شوند. سپس هسته ها با یک لایه مناسب به هم پیچیده می شوند ، شکاف های داخل محفظه با یک پرکننده بسته بندی می شوند تا به صورت مقطعی تقریباً دایره ای به کل برسد. در بعضی مواقع کابل بعدی از غلاف بیرونی سرب یا آلومینیوم استفاده می شود. و در شرایطی که احتمال آسیب مکانیکی وجود دارد ، کابل ممکن است با سیم های زره ​​پوش فولادی نیز زره پوش باشد. برخی از کابل های طولانی همچنین برای استفاده در ولتاژ بالا پر از روغن یا گاز هستند.

انتقال منبع برق به نیاز نیروگاههای مرکزی منجر شد ، واقعیتی که خیلی زود توسط ادیسون و لین فاکس تحقق یافت. در سال 1881 ادیسون در خیابان پرل ، نیویورک ، اولین ایستگاه تأمین برق عمومی تأسیس شد. یک سال بعد ، دیگری در انگلستان در زیرزمین خانه ای در هولبورن ویادورت ، لندن ، افتتاح شد. ادیسون که ابداع آن ضرب المثلی بود ، کنتورهای برقی ، شبکه های برقی ، اتصالات لامپ و ژنراتورها را برای این منظور کامل کرد. در سال 1882 تعداد زیادی شرکت تأمین کننده برق روشنایی تشکیل شده بودند. اما در انگلیس ، یک قانون غلط پارلمان مانع پیشرفت آنها تا سال 1888 بود ، وقتی این قانون اصلاح شد.

کابلهای تلفنی مدرن حتی پیچیده تر هستند و ممکن است کمتر از 18 واحد باشد که هر واحد دارای 101 جفت سیم مسی یا 1818 جفت سیم در کل است.

یکی از راههای برآوردن تقاضای روز افزون برق ، افزایش ولتاژ بوده است. در سال 1890 ، نخستین خطوط زیرزمینی با ولتاژ بالا در این کشور توسط فرانتتی بین دپورتفورد و لندن نصب شد. چهار خط اصلی ، هر کدام تقریباً هفت مایل طول ، در 10،000 ولت گذاشته و به بهره برداری رسید. هادی ها در هر اصلی شامل دو لوله مس متمرکز است که با کاغذ آغشته به رزین عایق بندی شده اند ، قطر لوله داخلی حدود 8 درجه سانتی متر است و از خارجی 1.9 این. این پروژه نزدیک به 140 تن مس را به تنهایی درگیر می کند.

یک سال بعد ، در سال 1891 ، اولین نمایشگاه انتقال ولتاژ سه فاز با ولتاژ طولانی از راه دور با استفاده از یک خط سربار در آلمان ، در نمایشگاه برق فرانکفورت انجام شد. این نصب که پیشرو سیستم های انتقال فشار ولتاژ امروزی ما بود ، سه سیم مسی را که از عایق های چینی و قطب های چوبی پشتیبانی شده اند ، استخدام کرد. این خط که 110 مایل طول داشت ، برای انتقال نیرو از ژنراتورها در لافن در نکار به فرانکفورت ، جایی که برای روشنایی نمایشگاه و کار برای نمایش نمایشگاه مهار شده بود ، استفاده شد.