کابل برق و سینی کابل

الزامی برای علامت گذاری ویژه کابل مورد استفاده در این تاسیسات است.

تاریخ انتشار: 21خرداد1399

کابل برق

با افزودن بخش جدید 725.144 و جدول همراه 725.144 در NEC 2017 که انتقال نیرو و داده به یک دستگاه نیرو را پوشش می دهد ، الزامی برای علامت گذاری ویژه کابل مورد استفاده در این تاسیسات است. بخش مهم شناسايي انواع جديد عايق و الزامات در محدود كردن امكان افزايش جريان جريان كه بر دماي هادي هاي فرد در بسته هاي كابل تأثير مي گذارد.

یکی از متداول ترین کاربردهای دستگاه های برقی ، دوربین های فیلمبرداری است ، از منبع تغذیه کلاس 2 DC استفاده شده است که از دو هادی برای تغذیه به دوربین استفاده می کند ، و دو هادی برای انتقال داده ها به دستگاه نمایش و ضبط ویدیو است. دوربین فیلمبرداری با توان DC Class 2 می تواند توسط اپراتور با استفاده از جوی استیک یا توسط تجهیزات مانیتور به صورت خودکار جارو های تصادفی یا منظم منطقه را به صورت دستی اداره کند. استفاده از توان کلاس 2 برای یک دستگاه فقط به آن برنامه محدود نمی شود. اکنون از این برای تعداد فزاینده ای از بارها و انواع مختلف سیستم ها ، مانند قدرت کلاس 2 به سیستم های روشنایی LED که در یک مکان از راه دور کنترل می شوند ، استفاده می شود.

با افزایش استفاده از برق در اترنت و برنامه های دیگر ، کابل های جداگانه اکنون منبع روشنایی و سرچشمه های دیگر را با منبع سرچشمه در سرورهای فناوری اطلاعات و منابع مشابه تأمین می کنند.

این کابلهای جداگانه به ازای هر بار جداگانه باعث می شوند تعداد زیادی کابل در بسته های مختلف نصب شوند که هر کابل جداگانه دارای مقدار متفاوتی از جریان است و مقدار معینی گرما ایجاد می کند. جریان موجود در هر یک از این کابل ها به صورت بسته بندی شده است ، و منبع انرژی اغلب باعث افزایش دما در درون خود کابل می شود. این می تواند باعث خرابی عایق در مجامع کابل شود. به همین دلیل ، 725.144 و جدول همراه 725.144 میزان جریان را بر روی هر هادی بر اساس اندازه ، نوع و امتیاز عایق هادی درون بسته نرم افزاری محدود می کند.

به عنوان مثال ، کوچکترین هادی اندازه در جدول 725.144 ، شماره 26 AWG ، برای بسته های حاوی یک تا هفت کابل برای عایق 60 درجه ، 75 و 90 درجه سانتیگراد به 1 آمپر محدود شده است. با افزایش تعداد کابلهای منفرد در بسته نرم افزاری ، مقدار جریان مجاز برای هر هادی جداگانه کاهش می یابد. بر همین اساس ، با افزایش اندازه هادی ، جریان روی هر هادی نیز افزایش می یابد اما با افزودن هادی های بیشتر ، محدود است.

از آنجا که 725.144 و جدول همراه 725.144 با درجه بندی عایق رسانای 60 درجه ، 75 درجه و 90 درجه سانتیگراد سروکار دارند ، بخش 725.179 (G) تغییر یافته است. در این بخش در چرخه های قبلی NEC تنها به رتبه بندی ولتاژ مورد نیاز کابل های کلاس 2 با عایق 150 ولت (V) و کابل های کلاس 3 با عایق 300 ولت پرداخته شده است. برای چرخه NEC 2017 ، 725.179 (G) هم اکنون نیز نیاز به رتبه بندی درجه حرارت هادی های مجزا در مجامع کابل دارد تا حداقل درجه بندی 60 درجه سانتیگراد باشد.

علاوه بر این ، یک بخش جدید 725.179 (I) برای مقابله با نوع جدید کابل برق محدود به نام کابل Type LP اضافه شده است. کابل برق محدود باید به عنوان مناسب برای حمل نیرو و مدارهای داده تا حداکثر میزان جریان مشخص برای هر هادی ذکر شود اما اگر در هوای آزاد قرار داشته باشد یا در یک جاده آزاد ، سینی کابل یا مونتاژ مسیریابی کابل نصب شده باشد ، بیش از حد مجاز درجه حرارت کابل نیست. . این کابل های LP باید با پسوند -LP و حد آمپر که بلافاصله در زیر قرار دارند ، مشخص شوند ، جایی که حد فعلی در آمپر در هر هادی است. به عنوان مثال ، حد آمپر واقع در آن ، قدرت هر هادی در کابل است. برای کابل با قدرت محدود 1 آمپر کلاس 2 ، علامت گذاری برای کابل دارای امتیاز پله ، CL2P-LP (1A) ، کابل با درجه بالا CL2R-LP (1A) و CL2-LP (1A) برای کابل با هدف کلی است. این رتبه بندی از قدرت کابل LP مطابق با نیازهای علامت گذاری در 725.121 (C) است که به منبع تغذیه برای مدارهای دارای قدرت محدود در 725.121 (A) (3) یا سایر تجهیزات ذکر شده برای شناسایی منبع تغذیه کلاس 2 نیاز دارد. برای تجهیزات صوتی ، تصویری و تجهیزات صنعتی ذکر شده ، مدارهای دارای قدرت محدود دارای لیبل هستند که حداکثر ولتاژ و خروجی جریان را برای هر نقطه اتصال نشان می دهد. این علامت گذاری در تاریخ 1 ژانویه 2018 شروع به کار کرد.

تمیز کردن و نگهداری از نصب سینی کابل شما