آیا از برق و کابل با خیال راحت استفاده می کنید؟

دو خطر مشترک هنگام استفاده از برق آتش و برق است. هر دو می توانند عواقب جدی و حتی کشنده داشته باشند.

تاریخ انتشار: 5تير1399


آیا از برق و کابل با خیال راحت استفاده می کنید؟
دو خطر مشترک هنگام استفاده از برق آتش و برق است. هر دو می توانند عواقب جدی و حتی کشنده داشته باشند.

وسایل برقی که به نصب الکتریکی خود وصل می کنیم در اصل ایمن هستند. در اروپا ، آنها باید از استانداردهای ایمنی خاصی پیروی کنند و نیاز به مارک CE داشته باشند. با این حال ، نحوه استفاده از این وسایل مسئولیت ماست ، و این جایی است که بعضی اوقات کارها اشتباه پیش می روند.

بیایید نگاهی به نحوه تمایل به انجام کارها بیندازیم.

سوکت برق

برای اتصال یک دستگاه واحد باید از پریز برق استفاده شود. در عمل ، وقتی سوکت برق کافی وجود ندارد ، غالباً از بلوک های سوکت برق استفاده می شود. این کار باعث می شود دو یا سه وسیله به یک پریز برق وصل شوند.

بعضی از افراد از آنجا دور می شوند و زنجیره ای از بلوک های سوکت برق را می سازند ، که گاهی اوقات تا ده وسیله مختلف به طور همزمان به یک سوکت برق وصل می شوند. این یک خطر آتش سوزی آشکار است.

هر اتصال الکتریکی باعث ایجاد مقدار مشخصی از مقاومت الکتریکی می شود. قدرتی که از مقاومت سوکت جریان می یابد ، سوکت را گرم می کند. هرچه مقاومت بیشتر باشد ، درجه حرارت نیز بیشتر می شود. یک پریز برق که از چنین بلوک هایی پر بار باشد ، اغلب شروع به تغییر رنگ در اطراف سوکت ها می کند. این تغییر ممکن است از قهوه ای تا سیاه متغیر باشد. قدم بعدی ممکن است آتش سوزی خطرناک در خانه باشد و اگر در خواب باشید چه اتفاقی می افتد؟

بلوک سوکت های برقی با سیم های فرمت

همین مورد در مورد تارهای فرمت ، با یا بدون بلوک سوکت برق نیز صدق می کند. حداکثر ظرفیت کل در این بلوک ها نشان داده شده است. فراتر از این حداکثر وضعیت خطرناک ایجاد می کند. سوکت های برق مجزا و سیم های فرمت به دلیل ظرفیت بالاتر می توانند بیش از حد گرم شوند ، که این امر دوباره به خطر آتش سوزی منجر می شود. علاوه بر این ، همیشه از پنهان کردن بندهای فرعی در زیر فرشها یا سایر مواد قابل اشتعال اجتناب می شود.

هر کابل از مقاومت خاصی برخوردار است و گرمای محدودی را ایجاد می کند. کابل باید این گرما را به محیط اطراف منتقل کند. هنگام پنهان کردن ، انتقال حرارت امکان پذیر نیست.

پاسخ این مشکل اطمینان از وجود تعداد زیادی پریز برق در نصب برق در منزل است. با این کار از خطر کابل های فرمت و بلوک های برق بیش از حد جلوگیری می شود.

روشنایی

در عمل معمولاً وسایل روشنایی توسط ساکن نصب می شود. مهم است که مطمئن شوید اتصال صحیح و ایمن است. اتصالات ایمن به راحتی در فروشگاه ها موجود است. ساکن خردمند اطمینان می دهد که ارتباط بین نصب ثابت (سیم کشی از سقف یا دیوار بیرون می آید) و خود فیکسچر به درستی انجام می شود.

در صورتی که لامپ روشنایی دارای قطعات فلزی باشد ، اتصال اتصال به زمین نیز خواهد داشت. در این حالت ، برای جلوگیری از برق گرفتن ، سیم اتصال نیز باید به درستی وصل شود.

کابل ها

کابل های لوازم خانگی در معرض سایش هستند. نتیجه می تواند یک خرابی در سیم کابل داخلی باشد که می تواند به تماس بد منجر شود. اگر توجه کردید که این اتفاق افتاده است ، باید بلافاصله کابل را تعویض کنید ، یا اینکه یک فرد واجد شرایط آن را برای شما انجام دهد. تماس بد می تواند باعث آتش سوزی شود.

هنگامی که قسمت خارج کابل آسیب دیده یا فرسوده شود ، عایق محافظت شده در برابر برق دیگر مؤثر نخواهد بود. در این حالت ، شما باید کابل را نیز تعویض کنید.
تبادل نظر و یا DDIY؟

همه ما تمایل داریم که فکر کنیم راننده خوبی هستیم. به همین ترتیب ، بسیاری از مردم فکر می کنند که برق خوب خانگی هستند. به همین دلیل است که یک کار الکتریکی الکتریکی اغلب به فعالیت DIY تبدیل می شود. با این حال ، توصیه ما DDIY است: این کار را خودتان نکنید.

کار با اجزای الکتریکی برای رها کردن در آماتورها یا بی تجربه بسیار خطرناک است. برای حل مشکل با یک برقکار معتبر تماس بگیرید. این ممکن است کمی بیشتر هزینه ، اما شما در عوض امنیت تضمین می کنید.