درباره مرکز کنترل موتور و سینی کابل باید چه چیزی را بدانید؟

مجتمع های صنعتی بزرگ دارای منطقه مرکزی است که بیشتر موتورهای برقی در آن قرار دارند.

تاریخ انتشار: 11تير1399

درباره مرکز کنترل موتور باید چه چیزی را بدانید؟

مرکز کنترل موتور چیست؟
اجزای مرکز کنترل موتور چیست؟
انواع مختلف کنترل موتور
انواع مراکز کنترل موتور
چرا به مرکز کنترل موتور احتیاج دارید

مجتمع های صنعتی بزرگ دارای منطقه مرکزی است که بیشتر موتورهای برقی در آن قرار دارند. این موتورها در برابر شرایط مختلف و اضافه بارهای احتمالی نیرو محافظت می شوند.

برای اطمینان از طبیعی بودن شرایط ، هر موتور الکتریکی دارای یک کنترلر است. کنترلر موتور بسته به نیاز کار با گزینه های مختلفی مجهز است. هدف از یک کنترلر موتور برای نگهداری تجهیزات کنترل موتور استفاده می شود.

بهتر است عملکردها را در یک فضا کنترل کنید. این امر امکان کنترل بهتری را در شرایط فعلی فراهم می کند. این عناصر و اپراتورهای شما را از آسیب در امان نگه می دارد.

مرکز کنترل موتور این هدف دقیق را ارائه می دهد. اگر تأسیسات تجاری یا صنعتی دارید ، آنچه را که باید درباره مرکز کنترل موتور بدانید وجود دارد.

مراکز کنترل موتور تقریباً از دهه 1950 وجود داشته است. بسیاری از تولید کنندگان خودرو از مراکز کنترل ماشین آلات کارخانه خود استفاده می کنند. برنامه های مدرن همچنین برای همان هدف به یک مرکز کنترل موتور احتیاج دارند ، هرچند قرارگیری بسیار متفاوت است.

مرکز کنترل موتور موتورهای برقی شما را تسهیل می کند. این مجموعه ای از بخش های بسته است که از یک اتوبوس قدرت مشترک استفاده می کند. این محفظه ها می توانند در اندازه های مختلفی متغیر باشند و از کابینت های متحرک نیز می توان استفاده کرد. برخی از سیستم های بزرگتر برای اطمینان از ثبات در کف پیچ می شوند.

اجزای مرکز کنترل موتور چیست؟

بسته به نوع کاربرد، مرکز کنترل موتور خود را می تواند شامل اجزای مختلف. برای اطمینان از شما در یک حق، شما می توانید کننده خود برای سوالات بیشتر در مورد این رویکرد است.

اینها متداول ترین مؤلفه هایی است که در یک مرکز کنترل موتور پیدا خواهید کرد.

مدار شکن

قطع کننده مدار استفاده می شود برای محافظت از جزء از گسل و فوری موج. این بسته به نوع مورد می تواند ظرفیت بیشتری را تحمل کند. موارد مینیاتوری می توانند تا 75/0 کیلو وات نگه داشته شوند. موتور قطع کننده مدار حاضر ظرفیت 1-7.5kW. کیس قالب دارای بیشترین بار خوراک 7.5 کیلو وات است.

دکمه های فشار و کلید انتخاب

از دکمه های فشار و کلیدهای انتخابی برای متوقف کردن عملکرد موتورهای دستی یا اتوماتیک استفاده می شود.

لامپ های شاخص

این لامپ های نشانگر وضعیت عملیات را نشان می دهند. این اکثرا صریح است ، اغلب وضعیت شروع ، توقف یا خطا را نشان می دهد.

مولتی متر دیجیتال

این متر از آنجایی که ولتاژ ، جریان و فرکانس را نشان می دهد دارای اهمیت است.

انواع مختلف کنترل موتور

می توانید با انواع مختلفی از کنترل موتور روبرو شوید. بیشتر عملکردهای مدارهای کنترل یکسان هستند - می تواند چیزی را روشن یا خاموش کند.

کنترل دستی به یک اپراتور برای استفاده از سوئیچ نیاز دارد. یک مثال ساده از این موارد وقتی روشن و خاموش می شوید. روش های دیگری نیز وجود دارد که می توان از کنترل دستی استفاده کرد. استارت دستی می تواند برای شروع یا متوقف کردن موتور شما استفاده شود.

بسیاری از ماشین ها هنوز هم از کنترل دستی استفاده می کنند اما کنترل های اتوماتیک نیز محبوب می شوند. کنترل های خودکار استفاده از تعامل انسان را متوقف می کند و منجر به کاهش هزینه های کار دستی می شود. این عملکرد می تواند به صورت دستی تنظیم شود و می تواند به طور خودکار در طی یک دوره خاص روشن یا خاموش شود.

باز هم ، این بستگی به ترجیحات شرکت شما دارد. برای نتایج بهینه شده می توانید کنترل دستی را برای دقت بهتر یا کنترل خودکار انتخاب کنید.

انواع مرکز کنترل موتور

نوع مرکز کنترل موتور که شما دریافت می کنید به منبع ولتاژ و نوع عملکرد موتور بستگی دارد. این می تواند به شرح زیر تقسیم شود:


انواع ولتاژ

مراکز کنترل موتور از ولتاژ کم استفاده می کنند. این نوع مرکز کنترل موتور حداکثر 600w را تأمین می کند. مرکز کنترل موتور ولتاژ متوسط 7.2kV را تأمین می کند.


نوع عملیات

موتورهای استارت ترکیبی توسط تجهیزات مختلف پشتیبانی می شوند. این شامل یک قطع کننده مدار قالب ، محافظ مدار موتور ، کنتاکتور مغناطیسی ، اضافه بار رله و ترانسفورماتور کنترل است.

برای موتورهایی که حداکثر 10 اسب بخار استفاده می کنند ، عملکرد دستی انتخاب بهتری است. قابلیت های دستی همچنین به عنوان یک وسیله ایمنی برای تداخل اضافه بار عمل می کنند. از آنجا که به صورت دستی روشن و خاموش است ، در صورت از دست دادن تأسیسات ، می تواند به طور خودکار تا زمان روشن بودن سوئیچ به عقب برگردد.

در هنگام تغییر تغییرات در سرعت چرخش با تغییر ولتاژ مورد استفاده در موتور ، از کنترلرهای تنظیم سرعت استفاده می شود.


انواع بخش ماژول

ماژول های مرکز کنترل موتور از نوع ثابت از استارت های کامپوننت استفاده می کنند که در قاب ادغام شده اند. این شامل قطع کننده های مدار ، کنتاکتورها و اضافه بارهای حرارتی است.

انواع نیمه کشش در مقایسه با انواع ثابت بسیار مناسب تر است زیرا بخش ولتاژ را می توان از سیستم جدا کرد. این می تواند در صورت بروز آسیب از بقیه سیستم محافظت کند.

انواع کامل ترسیم قابل اطمینان ترین است زیرا همه اجزای مدولار هستند. هر گونه اجزای آسیب دیده را بدون ایجاد مزاحمت در قسمت های دیگر به راحتی می توان جایگزین و تعمیر کرد.

چرا به مرکز کنترل موتور احتیاج دارید

شما به یک مرکز کنترل موتور احتیاج دارید زیرا این کار ایمنی عملکردهای شما را تضمین می کند. شما می توانید برای اکثر امکانات خود در یک مکان سازمان یافته ، کنترل های قدرتمندی را ارائه دهید. این مزیت را به شما می دهد تا شرایط عملیاتی خود را در یک منطقه مشاهده کنید.

غذای کلیدی

یک پیمانکار قابل اعتماد می تواند مرکز کنترل موتور مناسب را برای شما فراهم کند. هر تأسیسات نیازهای متفاوتی دارند که برای محیطشان مناسب است. با یک مرکز کنترل موتور ، کنترل بهتری از عملکرد خود بدست آورید. عملیات خود را با فشار یک دکمه شروع کرده یا متوقف کنید و تأسیسات خود را از بار اضافی برق با مرکز کنترل موتور در امان نگه دارید.