قوانین و مقررات مربوط به کابل کشی شبکه با سینی کابل

خانه ها و دفاتر مدرن ما به طور کلی پر از ترکیبی از فناوری های بی سیم و سیمی هستند ، از دفاتر دارای رایانه و چاپگر گرفته تا تلویزیون های هوشمند و دوربین های بی سیم.

تاریخ انتشار: 29تير1399

قوانین و مقررات مربوط به کابل کشی شبکه با سینی کابل
خانه ها و دفاتر مدرن ما به طور کلی پر از ترکیبی از فناوری های بی سیم و سیمی هستند ، از دفاتر دارای رایانه و چاپگر گرفته تا تلویزیون های هوشمند و دوربین های بی سیم.

این کابل کشی شبکه زمانی وجود نداشت که بیشتر ساختمانهای قدیمی تر ساخته شوند ، این بدان معناست که با گذشت زمان ، بسیاری از خانه ها و دفاتر این شبکه ها را افزوده و گسترش خواهند یافت.

در مورد کابل کشی شبکه ای برای خانه یا محل کار شما تعدادی قانون و مقررات وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

کابل کشی شبکه در مقابل Wi-Fi

ما از راحتی شبکه های Wi-Fi خراب می شویم که به ما این امکان را می دهد تا در نقاط کار ، مراکز خرید و حتی خارج از کشور به نقاط مهم بی سیم متصل شویم.

با این حال ، هرچه Wi-Fi راحت باشد ، لازم به ذکر است که کابل کشی شبکه دارای دو مزیت اساسی است که فاقد Wi-Fi است - قابلیت اطمینان و سرعت. چند مورد بدتر از استفاده از شبکه Wi-Fi وجود دارد که ناگهان در وسط تماس FaceTime یا لحظه مهم ورزشی قرار می گیرد.

برای دستگاه هایی که در یک نقطه مانند تلویزیون های هوشمند ، رایانه ها و چاپگرها قرار دارند ، کابل کشی قطعاً هوشمندانه ترین گزینه برای اتصال به اینترنت است.

قوانین و مقررات استرالیا برای کابل کشی شبکه

انجام هرگونه کابل کشی شبکه ثابت در استرالیا برای هر شخص غیرقانونی غیرقانونی است - این بدان معنی است که حتی اگر فکر می کنید اهل فن آوری هستید ، نباید نصب کابل کشی در زیر کف ، سقف یا دیوار را نصب کنید. همسران شما

این مقررات برای محافظت از شما وجود دارد ، و همچنین هر تکنسینی که شبکه هایی را که به خانه یا محل کار شما متصل هستند و به طور کلی سرویس می دهند ، از شبکه ارتباطی بزرگتر که بخشی از آن است ، محافظت می کنید.

با این وجود شایان ذکر است که اتصال دستگاههای خود به کابلهای از پیش ساخته اترنت که ثابت نیستند ، مانند آنهایی که در تخته های دامن شما قرار دارند ، برای شما قانونی است.

به چه نوع کابل نیاز دارید؟

اگر با پست های وبلاگ ما آشنا هستید ، ممکن است وبلاگ ما را در مورد دسته بندی های مختلف کابل ها به یاد داشته باشید: CAT5 ، CAT6 یا CAT6a که انواع کابل مشترک هستند.
سوکت های اتاق خود را برنامه ریزی کنید

برای اطمینان از وجود هر اتاق کافی از سوکت های اتاق ، باید چند عامل را در نظر بگیرید ، از جمله:

اندازه ساختمان؛
چیدمان خانه یا محل کار شما. و
مقدار تخمینی تجهیزات سیمی که در آینده خواهید داشت - فکر کنید تلفن (تلفن ثابت) ، رایانه ، تلویزیون و غیره.

در کابل ها و داده ها ، توصیه می کنیم به جای اینکه سعی کنید چندین دستگاه را به یک سوکت وصل کنید ، حداقل برای هر کابل یا دستگاهی که قصد اتصال دارید ، حداقل یک سوکت اتاق داشته باشید. این کار به حداکثر رساندن سرعت شبکه شما کمک می کند ، ضمن اینکه انعطاف پذیری را برای دستگاه های کابل فعلی و آینده شما فراهم می کند.

محل مرکزی کجاست؟

تمام کابل کشی شبکه شما باید به یک نقطه مشترک در یک مکان مرکزی کابل وصل شود ، جایی که پنل پچ تمام کابل ها را خاتمه می دهد.

در حالت ایده آل ، شما باید برای مکان مرکزی برنامه ریزی کنید ، خوب ، مرکزی! برای جلوگیری از ایجاد رطوبت و گرمای بیش از حد ، جایی خارج از دید خنک و خشک است.

مکانهای مشترک برای محل مرکزی شامل گاراژ ، دیواره پشتی کمد یا پیاده روی در انبار است. از آنجا که تعدادی کابل در حال برگشت به این مکان هستند ، می خواهید این مکان نیز از منظره خارج نشود.

پچ کردن

با داشتن سوکت های اتاق ، کابل کشی و پنل پچ ، همه چیز سامان یافته ، تنها کاری که برای انجام کار باقی مانده است ، پیکربندی عملکرد هر سوکت اتاق با کابل پچ است.

کابل پچ پانل پچ را مستقیماً به کابل های آمپر توزیع تلویزیون ، سوئیچ شبکه یا پورت LAN روتر و مسیر تلفن شما متصل می کند. عملکرد هر سوکت اتاق را می توان به راحتی تغییر داد زیرا نیازهای خانه و روز شما با گذشت زمان تغییر می کند.


انواع نقاط دسترسی بی سیم

در حالی که Wi-Fi نسبت به کابل کشی شبکه سرعت و قابلیت اطمینان کمتری را ارائه می دهد ، تعدادی دستگاه وجود دارد که صرفاً به جادوی Wi-Fi متکی هستند.

بر خلاف کابل کشی شبکه ، سرعت و قدرت سیگنال Wi-Fi از نحوه ساخت خانه شما و همچنین فاصله بین روتر Wi-Fi و دستگاه تأثیر می گذارد.

ممکن است یک منبع Wi-Fi منفرد برای یک خانه یا محل کوچک کافی باشد ، اما تعداد دیوارهای موجود بین منبع Wi-Fi و دستگاه شما تأثیر چشمگیری در استحکام وای فای خواهد داشت.

برای به دست آوردن بهترین سیگنال ، باید چندین نقطه دسترسی بی سیم (WAP) را در خانه و محل کار خود نصب کنید.

نقاط دسترسی بی سیم با کابل جداگانه بهترین گزینه برای اینترنت قابل اعتماد است ، زیرا تکرار کننده ها یا توسعه دهنده های Wi-Fi با مسافت های مشابه و سایر موانع روترهای بی سیم با محدودیت های یکسانی روبرو هستند.

بیشتر این نقاط دسترسی باند دوگانه هستند و از این طریق می توانند از خدمات قدیمی تر ، پهنای باند و تلفن های جدیدتر ، لپ تاپ و دستگاه های هوشمند استفاده کنند.

تنظیم دقیق و موقعیت یابی

قبل از قرار دادن WAP های خود در خانه یا محل کار ، درک این موضوع که چگونه سیگنال Wi-Fi حرکت می کند ، مهم است تا بتوانید بهترین پوشش Wi-Fi را بدست آورید.

سفر Wi-Fi در یک خط مستقیم. در گوشه و کنار مانند صدا حرکت نمی کند. این بدان معناست که هرگونه اشیاء ، دیوارها یا مبلمان بین WAP و دستگاه ، قدرت سیگنال را کاهش می دهد. به عنوان یک قاعده ، شما باید WAP خود را در یک فضای باز قرار دهید ، جایی که بین WAP و هر دستگاه گیرنده حداکثر دو دیوار وجود دارد.

هنگامی که WAP های خود را تنظیم کردید ، برای اطمینان از بهترین سیگنال ممکن است کمی تنظیم شود. دو تنظیم جزئی که باید انجام دهید شامل تنظیم هر WAP در کانال Wi-Fi متفاوت و تنظیم قدرت سیگنال Wi-Fi برای جلوگیری از همپوشانی با چندین WAP می باشد.

آتش سوزی در سینی های کابل