معرفی مهمترین و پرکاربردی ترین قطعات و اتصالات سینی برق و کابل ها

سینی کابل ها گزینه مناسبی برای سیم ها و کابل ها در پروژه های ساختمانی به شما میروند. چرا که استفاده از این تجهیزات باعث ایجاد جریان هوا در اطراف کابل ها و سیم های به کار رفته در تاسیسات برقی صنایع و یا ساختمان ها شده و احتمال آسیب دیدن آنها نیز کاهش می یابد...

تاریخ انتشار: 23مهر1400

رابط سینی کابل

رابط ها میتوانند بین دو سینی اتصال ایجاد کنند و با این کار میتوانند به سینی کابل ها کمک کنند تا در یک مسیر مشخص هدایت شده و آنها را برای مسیر های طولانی نیز آماده و مناسب کنند.

نردبان کابل و کاربرد آن

از این تجهیز برای عبور سیم و کابل هایی که به صورت عمودی بوده و در محیط هایی که ارتفاع بالایی دارند، استفاده می شود. داخل نردبان کابل پله هایی وجود دارند، که می توان سیم ها و کابل ها را از درون آنها عبور داده، و کاملا محکم نمود.

زانویی های ۴۵ و ۹۰ درجه

زانوهایی های 45 و 90 جزو پرکاربردها هستند به این دلیل که زانو سینی کابل میتوانند مسیر سینی کابل را 45 یا 90 درجه تغییر دهند. حال چرا این تغییر مسیر لازم است؟ چون مسیر قراردهی کابل ها و انواع سینی های برقی باید گونه ای در نظر گرفته شود که علاوه بر کوتاه بودن مسیر، از امکان برخورد اجسام تیز و برنده با همه کابل ها و سیم های برق جلوگیری شود. و این احتمال نیز وجود دارد که در مسیر سینی کشی کابل برق، پیچ و خم های فراوانی وجود داشته باشد. از این رو چون سینی کابل ها استحکام بسیار بالایی دارند نمی توان آنها را مطابق با زاویه های دلخواه خم کرد، پس ناچاراً باید از زانویی ها استفاده کرد.

 

سه راهی و چهارراهی سینی کابل

این دسته از این تجهیزات همانطور که از نامشان مشخص است برای مسیرهایی که سه راهه و چهار راهه هستند، از آنها بهره میبرند. مثل کنج ها و گوشه های ساختمان، که از سه راهی استفاده میشود و یا مسیرهایی که از چند راه مختلف به یکدیگر میرسند، نیاز به چهار راهی سینی کابل میباشد.

 

ساپورت سینی کابل و کاربرد آن

ساپورت سینی کابل از پرکاربردترین لوازم جانبی سینی کابل ها هستند و بیشتر برای محافظت از سینی ها بر روی دیوار نصب می شوند. ساپورت ها به دو نوع دیواری و سقفی تقسیم شده که هر دوی آنها در نوع ثابت و متحرک تولید می شوند و وظیفه هر کدام متصل کردن سینی کابل به دیوار و یا سقف ها میباشد.